Aktualności

Policjant ze Świdnika w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwą kierującą

Data publikacji 31.07.2020

Policjant ze świdnickiej „dochodzeniówki” w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwą kierującą. 27-latka jechała samochodem na podwójnym gazie ulicami Świdnika.

Wczoraj przed godziną 21:00 policjant Zespołu Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Świdniku jadąc swoim samochodem zauważył pojazd marki audi, którego kierująca nie potrafiła utrzymać prostego toru jazdy i między innymi wjeżdżała na krawężniki oraz na przeciwległy pas ruchu. Policjant pojechał za nią i dawał jej znaki do zatrzymania się oraz próbował zajeżdżać drogę. Kobieta jednak je ignorowała. W końcu udało się policjantowi skutecznie zajechać drogę udaremniając jej dalszą podróż. Dodatkowo mundurowy wyjął kluczyki ze stacyjki i nie pozwolił opuścić miejsca do czasu przybycia patrolu policji, który został w międzyczasie przez niego wezwany.

Okazało się, że za kierownicą audi siedziała 27-latka z Lublina i czuć było od niej silna woń alkoholu. Początkowo nie chciała poddać się badaniu na zawartość alkoholu. Badania dokonano dopiero w jednostce policji, a wynik wskazał ponad 2,5 promila alkoholu w jej organizmie.

Teraz kobieta odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem. Grozi jej do dwóch lat pozbawienia wolności.