Aktualności

Odpowie za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 21.07.2020

Do tymczasowego aresztu, na najbliższe 3 miesiące, trafił 31-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna odpowie za usiłowanie zabójstwa i uszkodzenie ciała. 31-latek zaatakował śpiącego w namiocie mężczyznę. Przyłożył mu nóż do szyi i zaczął okładać drewnianym kołkiem. Może mu grozić kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w sobotę rano. Do namiotu nad zalewem Zemborzyckim, gdzie spał 33-latek ze swoja partnerką i dzieckiem wtargnął 31-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna przyłożył nóż do szyi pokrzywdzonemu i zaczął mu grozić zabójstwem. Następnie bił go drewnianą pałką po głowie. Podczas szarpaniny 33-latkowi udało się oswobodzić. Sprawca uciekł.

Na miejscu przez kilka godzin pracowali kryminalni. Funkcjonariusze dokładnie zbadali miejsce zdarzenia i rozpoczęli poszukiwania sprawcy. 31-latek bardzo szybko wpadł w ręce policjantów. Został zatrzymany w jednym z mieszkań w centrum miasta przez policjantów z wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, był nietrzeźwy.

Wczoraj trafił do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty związane z usiłowaniem zabójstwa oraz uszkodzeniem ciała. Na wniosek śledczych sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony