Aktualności

Tymczasowe areszty za rozbój

Data publikacji 19.07.2020

Włodawscy policjanci zatrzymali dwóch sprawców rozboju na 18-latku z gminy Włodawa. Do zdarzenia doszło w miniony piątek. Obaj sprawcy usłyszeli zarzuty, a Sąd Rejonowy we Włodawie zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Policjanci z Włodawy zatrzymali sprawców rozboju, którzy w miniony piątek  stosując przemoc wobec 18-latka doprowadzili go do stanu bezbronności i zabrali papierosy oraz pieniądze w kwocie ponad 1000 złotych. Sprawcy to dwaj mieszkańcy powiatu bialskiego w wieku 21 i 26-lat. Starszy z nich groził pokrzywdzonemu metalową rurą, a 21-latek bił i kopał pokrzywdzonego, a także groził mu żądając dodatkowych pieniędzy. 18-latek trafił do szpitala. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Obaj sprawcy trafili do policyjnego aresztu i usłyszeli zarzuty dokonania rozboju. Sąd Rejonowy we Włodawie na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec obu sprawców środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za dokonanie rozboju zgodnie z kodeksem karnym grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony