Aktualności

Policjanci dbają o bezpieczeństwo nad jeziorami

Data publikacji 25.06.2020

Jak co roku miejscowość Białka oraz jezioro Bialskie i jezioro Zagłębocze przyciąga wielu turystów. Wolny czas chętnie spędzają tam też mieszkańcy powiatu parczewskiego. Podczas nadchodzących wakacji oprócz policjantów z parczewskiej jednostki służbę na tych terenach pełnić będą funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie. Policjanci w trosce o bezpieczeństwo mają do dyspozycji łódź motorową.

Okres letni i wakacyjny to czas, gdzie policjanci z parczewskiej jednostki dbają o bezpieczeństwo nad wodą. Wzorem lat ubiegłych, także w tym roku będą wspierani przez funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie. Dużą rolę do spełnienia mają policjanci, którzy pełnią służbę na wodzie i dysponują łodzią. Czuwają oni nad bezpieczeństwem osób kąpiących oraz korzystających z różnego rodzaju sprzętów pływających.

Ponadto w ramach prowadzonych działań takich jak „Bezpieczne wakacje” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” dzielnicowi oraz wyznaczeni policjanci będą spotykać się z osobami wypoczywającymi nad jeziorami  i rozmawiać z nimi o bezpieczeństwie nad wodą.

Funkcjonariusze przypominają o obowiązujących zasadach i przestrzegają o zagrożeniach takich jak kąpiel po spożyciu alkoholu, brawura czy też właściwym korzystaniu z materacy i innych podobnych pływających sprzętów. Oprócz działań profilaktycznych policjanci nadzorują też ośrodki wypoczynkowe, plaże, kąpieliska, pola namiotowe oraz placówki handlowe i gastronomiczne.

Wszystkie przedsięwzięcia policjantów mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa osób wypoczywających nad jeziorami.

Powrót na górę strony