Aktualności

W drodze na służbę zatrzymał sprawcę kradzieży rozbójniczej

Data publikacji 25.06.2020

Policjant z V komisariatu w drodze na służbę zatrzymał sprawcę kradzieży rozbójniczej. Funkcjonariusz słysząc krzyk pracownika ochrony za złodziejem perfum ruszył do pomocy. W trakcie zatrzymania mężczyzna szarpał się i wyrywał. Jak się okazało kilka dni wcześniej dopuścił się podobnego czynu.

Wczoraj po południu policjant z V komisariatu idąc na służbę usłyszał krzyki dobiegające z drogerii przy ulicy Koncertowej. Po chwili funkcjonariusz zauważył biegnącego mężczyznę i podążającego za nim pracownika ochrony. Policjant nie wahając się ani chwili ruszył do działania i od razu zatrzymał sprawcę. Mężczyzna był bardzo agresywny i próbował odpychać i szarpać mundurowego. Jak się okazało jego łupem padły flakony perfum o wartości 700 złotych.

29-latek po chwili był już na komisariacie. Tam okazało się, że to nie jest jedyne przewinienie na jego koncie. W trakcie czynności wyszło na jaw, że kilka dni temu również dokonał kradzieży perfum z tej samej drogerii. Mężczyzna dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy dwa zarzuty. Może mu grozić do 10 lat więzienia.

Powrót na górę strony