Aktualności

Dyżurny w drodze na służbę zatrzymał pijanego kierowcę

Data publikacji 21.06.2020

Oficer Dyżurny Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie - komisarz Marek Januszek w drodze na służbę zauważył nietrzeźwego kierującego. Funkcjonariusz widząc na drodze poczynania kierowcy renaulta powiadomił policjantów i wspólnie na ulicy Mełgiewskiej w Lublinie zatrzymali pojazd. Kierowcą okazał się 39-latek z Lublina, który miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Wczoraj około godziny 18:00 na wjeździe do Lublina od strony Łęcznej uwagę Oficera Dyżurnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie - komisarza  Marka Januszka, który był w drodze na służbę przykuł samochód marki Renault. Jego styl jazdy wskazywał na to, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu. Kierowca tego auta najpierw wymusił na policjancie pierwszeństwo wyjeżdżając z drogi podporządkowanej i miał problem z utrzymaniem właściwego toru jazdy. Ponadto w pewnym momencie zjechał dwoma kołami na chodnik. Na szczęście nie było tam pieszych. Widząc całą sytuację i zagrożenie jakie stwarza kierujący, funkcjonariusz natychmiast skontaktował się z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, który w ten rejon wysłał patrol policji. Na ulicy Mełgiewskiej z pomocą policjantów z „drogówki” komisarz Marek Januszek wspólnie zatrzymali kierującego.

Okazał się nim 39-letni mieszkaniec Lublina. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie alkomatem wykazało, że poruszał się on samochodem osobowym po drodze publicznej mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Nietrzeźwy kierowca trafił na II Komisariat Policji w Lublinie. Mężczyzna już stracił prawo jazdy, a jego pojazd został odholowany na parking strzeżony.

Teraz nieodpowiedzialny kierowca za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony