Aktualności

Recydywista oblał samochody żrącą substancją

Data publikacji 18.06.2020

Ponad 40 tysięcy złotych wynoszą straty powstałe w wyniku uszkodzenia 3 samochodów zaparkowanych na ulicy Związkowej w Lublinie. 35-letni mieszkaniec Świdnika oblał żrącą substancją karoserię przypadkowych pojazdów. Wczoraj usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia w warunkach recydywy. Grozi mu do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Do tego zdarzenia doszło pod koniec maja przy ulicy Związkowej w Lublinie. Na V komisariat stawili się trzej właściciele zaparkowanych po sąsiedzku samochodów, którzy zgłosili uszkodzenie mienia. Z informacji przekazanych policjantom wynikało, iż sprawca oblał karoserię ich pojazdów nieznaną, żrącą substancją. W skutek jego działania niemal całkowitemu zniszczeniu uległa powłoka lakiernicza. Pokrzywdzeni oszacowali straty na łączną kwotę ponad 40 tysięcy złotych.

Sprawą zajęli się operacyjni z V komisariatu. Funkcjonariusze przeanalizowali nagrania z pobliskiego monitoringu i wytypowali sprawcę. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec Świdnika. Mężczyzna wielokrotnie karany był za przestępstwa przeciwko mieniu. Sprawca przyznał się do zarzutów w recydywie. Nie wyjawił jednak powodów swojego zachowania.

Może mu teraz grozić kara do 7,5 roku więzienia.

Powrót na górę strony