Aktualności

Z życzeniami dla najmłodszych od lubelskich policjantów

Data publikacji 01.06.2020

Dziś dzieci obchodzą swoje święto. Co roku w ten szczególny dzień policjanci organizowali dla milusińskich szereg plenerowych imprez i festynów. Ponieważ w dobie pandemii i wprowadzonych ograniczeń, nie jest to aktualnie możliwe, mundurowi postanowili złożyć życzenia dzieciom przebywającym na domowej kwarantannie. Pomogła im w tym policyjna maskotka sierżant Poli. Wizyta mundurowych oraz przekazane upominki wywołały uśmiech na dziecięcych twarzach.

Policjanci daja prezenty dzieciom.

Dziś swoje święto obchodzą dzieci, bowiem data 1 czerwca ustanowiona została przez Organizację Narodów Zjednoczonych jako Międzynarodowy Dzień Dziecka. Policjanci z lubelskiego garnizonu przez cały rok odwiedzają dzieci w przedszkolach i szkołach podstawowych, by poprzez prowadzenie profilaktycznych zajęć przekazywać im wiedzę na temat bezpiecznych zachowań.

Maskotka Lubelskie Policji

Szczególnie do niezapomnianych spotkań dochodzi podczas wizyt u tych najmłodszych. Mundurowi uczą ich przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas zabaw w domu, czy podwórku. Takie teoretyczne porady niejednokrotnie kończą się praktycznymi lekcjami zorganizowanymi na przejściach dla pieszych. Milusińscy odwiedzają także jednostki Policji, gdzie poznają pracę policjantów. Mają okazję zasiąść w policyjnych radiowozach, zobaczyć sprzęt wykorzystywanych w ich codziennej służbie. Wiele uśmiechu na dziecięcych buziach sprawia też pokaz tresury policyjnych czworonogów, czy  wykonanie odcisku swoich linii papilarnych.

Maskotka Lubelskiej Policji daje prezenty dzieciom.

Takie spotkania z dziećmi przeprowadzane od wielu lat cieszą się ogromną popularnością. Mali obywatele udowadniając swoją ogromną wiedzę na temat bezpieczeństwa, nie raz wywoływali podziw i uśmiech na twarzach stróżów prawa.

Niestety w tym roku wprowadzone obostrzenia związane z pandemią uniemożliwiły spotkania z dziećmi, których spore grono pozostaje w domach pod opieką dorosłych. Jednak ten fakt nie przeszkodził lubelskim policjantom, by w ten szczególny dzień – Dzień Dziecka złożyć im życzenia.

Dzieci i maskotka lubelskie policji.

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Lublinie wraz z policyjną maskotką – sierżantem Poli przygotowali niespodziankę małym mieszkańcom Lublina i powiatu. W tym celu odwiedzili adresy z rejonu Komisariatu II Policji w Lublinie, Komisariatu III Policji w Lublinie i Komisariatu Policji w Niemcach, pod którymi przebywają dzieci wraz z rodzinami na domowej kwarantannie. Aby umilić im ten trudny czas, dzielnicowi z zachowaniem szczególnych środków ostrożności przekazali im upominki. Były to słodycze, zabawki, elementy odblaskowe oraz artykuły papiernicze. Upominki ufundowali lubelscy policjanci, w tym Zarząd Terenowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Komendy Miesjkiej Policji w Lublinie, a także Polska Grupa Energetyczna Dystrybucja Spółka Akcyjna Oddział w Lublinie.

Wizyta lubelskich funkcjonariuszy wywołała uśmiech na dziecięcych twarzach. Policjanci złożyli im także życzenia z okazji ich święta.

My również przyłączamy się do życzeń. Z okazji dzisiejszego święta, wszystkim milusińskim przesyłamy pozdrowienia życząc im uśmiechu na twarzach, wiernych przyjaciół i samych bezpiecznych zabaw!

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 22.84 MB)

Powrót na górę strony