Aktualności

Policjantem jest się przez całą dobę

Data publikacji 29.05.2020

Ponad 3,5 promila alkoholu miał w organizmie 55-latek z gminy Łęczna, który w takim stanie kierował volkswagenem. Jego styl jazdy wzbudził podejrzenia łęczyńskiego policjanta, który znajdując się poza służbą uniemożliwił jazdę nietrzeźwemu kierującemu. Ponadto amator jazdy „na podwójnym gazie” miał cofnięte uprawnienia do kierowania.

Niezwykłą czujnością wykazał się policjant z Wydziału Kryminalnego łęczyńskiej komendy, który w czasie wolnym od służby ujął nietrzeźwego kierującego. Funkcjonariusz jadąc prywatnym samochodem zauważył kierowcę volkswagena, którego styl jazdy sugerował, że może znajdować się w stanie nietrzeźwości. Policjant pojechał za podejrzanym kierowcą, informując jednocześnie o swoich podejrzeniach dyżurnego łęczyńskiej komendy.

Policjant zabrał kierowcy kluczyki ze stacyjki i uniemożliwił mu dalszą jazdę. W wyniku badania stanu trzeźwości okazało się, że kierujący volkswagenem miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo podczas sprawdzenia w policyjnych bazach mundurowi ustalili, że to nie pierwszy raz, kiedy 55-latek kierował pojazdem po alkoholu i ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Nieodpowiedzialny i pijany kierowca odpowie teraz przed sądem.

Powrót na górę strony