Aktualności

Policjant w czasie wolnym zatrzymał złodzieja

Data publikacji 29.05.2020

Policjantem jest się nie tylko w służbie, ale również poza nią. Wczoraj swoją postawą potwierdził to sierżant Dariusz Orłowski z biłgorajskiej komendy, który w czasie wolnym zatrzymał złodzieja. W ujęciu uciekającego ze sklepu entuzjasty alkoholi z „górnej półki” brał udział także ochroniarz sklepu.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed południem na ulicy Sikorskiego w Biłgoraju. Będący na  wolnym sierżant Dariusz Orłowski służący na co dzień w Ogniwie Patrolowo – Interwencyjnym biłgorajskiej komendy znajdując się na parkingu przyległym do jednego z miejskich marketów usłyszał krzyki kobiety, która biegła za uciekającym ze sklepu mężczyzną.

Policjant widząc całą sytuację natychmiast zareagował, dogonił i obezwładnił uciekającego mężczyznę. Po chwili z pomocą przybiegł pracownik ochrony sklepu. Mężczyźni wspólnie przytrzymali sprawcę kradzieży, który był agresywny i próbował się uwolnić a następnie o ujęciu sprawcy kradzieży poinformowali dyżurnego biłgorajskiej komendy.

Jak ustalili policjanci sprawcą kradzieży był 28-letni mieszkaniec gminy Aleksandrów. Mężczyzna znajdując się w sklepie zapakował do reklamówki kilka butelek alkoholu z „górnej półki” i jeden dezodorant, a następnie nie płacąc za towar minął linię kas i zaczął uciekać. Wybiegła za nim pracownica sklepu, której krzyki zaalarmowały policjanta, ochroniarza i innych świadków. Łączna wartość skradzionego towaru wyniosła prawie 600 złotych. 28-latek jest znany biłgorajskim policjantom, ponieważ wielokrotnie dokonywał kradzieży. Teraz ponownie stanie przed sądem.

Powrót na górę strony