Aktualności

Niemowlę pod opieką pijanej matki

Data publikacji 28.05.2020

30-letnia mieszkanka Świdnika została wczoraj zatrzymana po tym jak policjanci ujawnili, że sprawuje opiekę nad 9-miesięcznym synem mając w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Dziecku na szczęście nic się nie stało, natomiast jego matka odpowie przed sądem za narażenie jego zdrowia na niebezpieczeństwo.

W środę tuż po godzinie 19:00 dyżurny świdnickiej Policji otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwej matce, pod opieką której pozostaje 9-miesięczne dziecko. Skierowani na miejsce policjanci zastali w mieszkaniu samotnie wychowującą dziecko 30-latkę pod wyraźnym wpływem alkoholu. Po stwierdzeniu, iż kobieta ma blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie, została ona zatrzymana i doprowadzona do policyjnego aresztu.

Dziecko przekazane zostało pod opiekę załogi karetki pogotowia i przewiezione celem przebadania do szpitala dziecięcego w Lublinie, gdzie okazało się, że jego zdrowie nie jest zagrożone. Matce natomiast po wytrzeźwieniu przedstawiony zostanie zarzut narażenia na niebezpieczeństwo pozostającego pod jej opieką dziecka, za co może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony