Aktualności

2,5 latka „pod opieką” nietrzeźwych rodziców

Data publikacji 26.05.2020

Po dwa promile alkoholu w organizmie mieli rodzice „opiekujący się” 2,5 letnią córką. O sytuacji dziecka poinformował policję pracownik socjalny, który odwiedził rodzinę w domu. Dziewczynka trafiła do rodzinny zastępczej, a sprawa nieodpowiedzialnych rodziców do sądu rodzinnego.

Wczoraj po południu dyżurny puławskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w jednej z miejscowości w gminie Kazimierz Dolny rodzice mający małe dziecko najprawdopodobniej są nietrzeźwi. Informację przekazał pracownik socjalny, który odwiedził rodzinę w domu. Policjanci, którzy pojechali na miejsce potwierdzili, że faktycznie małżonkowie są nietrzeźwi. Badanie wykazało, że każde z nich miało ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Zgodnie z decyzję kuratora sądowego, który przyjechał na miejsce, 2,5 letnia dziewczynka trafiła do rodziny zastępczej w osobie jej ciotki.

Sprawa nieodpowiedzialnych rodziców trafi natomiast do Sądu Rodzinnego. Za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony