Aktualności

Włamywali się do sklepów i warsztatów, a swoje wyczyny nagrywali telefonem

Data publikacji 25.05.2020

Parczewscy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn, którzy odpowiedzą za włamania i kradzieże do sklepu spożywczego, warsztatu oraz biura. Mężczyźni swoje dokonania nagrywali telefonem komórkowym co gdy wyszło na jaw rozwiało wszelkie wątpliwości mundurowych. Cała trójka usłyszała już zarzuty i grozi im teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzeń dochodziło w kwietniu bieżącego roku na terenie Parczewa. Do parczewskiej jednostki zgłaszali się pokrzywdzeni, którzy informowali o włamaniach i kradzieżach. Mundurowi przyjęli zawiadomienie o włamaniu do sklepu spożywczego w Parczewie, z którego przestępcy skradli artykuły spożywcze na sumę ponad 5 tysięcy złotych. Ponadto odnotowano włamanie do biura i warsztatu samochodowego, gdzie zginęła gotówka oraz kradzież kabla elektrycznego z fabryki kabli o wartości 14 tysięcy złotych.

Parczewscy kryminalni na podstawie własnych ustaleń wytypowali trzech młodych mężczyzn, którzy mogli mieć związek z tymi przestępstwami. Przypuszczenia policjantów okazały się trafne. 18, 19 i 20–latek zostali zatrzymani w ubiegłym tygodniu i trafili do policyjnej celi. W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że jeden z nich nagrywał telefonem komórkowym wyczyny swoje i swoich kolegów. Filmy z włamań rozwiały wszelkie wątpliwości co do winy zatrzymanych jak też będą dowodem w sądzie.

Cała trójka usłyszała już zarzuty popełnionych przestępstw. Wszyscy przyznali się do winy. Grozi im teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony