Aktualności

800 litrów płynu do dezynfekcji od policjantów dla lubelskich medyków

Data publikacji 21.05.2020

Policjanci z lubelskiego garnizonu przekażą dzisiaj do trzech lubelskich szpitali 800 litrów gotowego płynu do dezynfekcji. Ciągły dostęp do takich środków jest potrzebny nie tylko funkcjonariuszom wykonującym swoje obowiązki służbowe, ale przede wszystkim medykom, którzy codziennie podejmują walkę o ludzkie zdrowie i życie. Bardzo ważna jest wzajemna pomoc i współdziałanie służb. Nasze wsparcie służb medycznych było możliwe dzięki współpracy z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej oraz koordynacją akcji przez Lubelski Urząd Wojewódzki.

Butelki z płynem do dezynfekcji.

Zapotrzebowanie na środki dezynfekcyjne w dobie pandemii koronawirusa jest ogromne. Ciągły dostęp do takich środków jest potrzebny nie tylko funkcjonariuszom wykonującym swoje obowiązki służbowe, ale przede wszystkim medykom, którzy codziennie podejmują walkę o ludzkie zdrowie i życie. To, jak bardzo ważna jest wzajemna pomoc i wsparcie, wiedzą nasi mundurowi, którzy w tak trudnym dla wszystkich okresie postanowili wesprzeć personel medyczny.

Butelki z płynem do dezynfekcji.

Policjanci lubelskiego garnizonu zwalczający przestępczość gospodarczą, niejednokrotnie zabezpieczają alkohol, który przestępcy próbują nielegalnie wprowadzić do obrotu. Dowody rzeczowe zabezpieczone przez policjantów w postaci nielegalnego alkoholu są niszczone. Jednak w związku z pandemią sytuacja jest wyjątkowa i każda ilość środka odkażającego jest na „wagę złota”. Dlatego też podjęto decyzję, by przerobić zabezpieczony alkohol na środek służący dezynfekcji powierzchni. Tak też się stało przy wsparciu strażaków z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

Butelki z płynem do dezynfekcji.

Na początku maja policjanci z Wydziału Zaopatrzenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie przekazali strażakom ponad 550 litrów alkoholu zabezpieczonego wcześniej przez jednostki policji naszego województwa oraz Lubelski Urząd Celno-Skarbowy. Niedawno otrzymaliśmy od strażaków gotowy już do użytku, przerobiony środek służący do odkażania powierzchni.
 

Butelki z płynem do dezynfekcji.

Oprócz tego przekazujemy medykom 250 litrów płynu do dezynfekcji, który został zabezpieczony w postępowaniu prowadzonym przez policjantów z III komisariatu w Lublinie. Tym sposobem uzyskaliśmy łącznie 800 litrów gotowego środka służącego do dezynfekcji powierzchni.

Butelki z płynem do dezynfekcji.

Dzięki współpracy Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie oraz Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie zapadła decyzja o przekazaniu tych środków dla szpitali woj. lubelskiego: Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Numer 4 w Lublinie, Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką w Lublinie oraz Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Lublinie.

Środki dezynfekcyjne przekazane przez Wydział Zaopatrzenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie trafią już dziś dla lubelskich szpitali. Pomogą on lekarzom, pielęgniarkom i ratownikom zadbać o własne bezpieczeństwo podczas wykonywania codziennych czynności medycznych.