Aktualności

Kolejne uderzenie policjantów w narkobiznes

Data publikacji 15.05.2020

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zabezpieczyli blisko 100 kilogramów marihuany. Wartość zabezpieczonych środków odurzających szacowana jest na około 4 miliony złotych. Do sprawy zatrzymano 29-letniego mieszkańca Katowic. Policyjne działania prowadzone były na terenie województwa śląskiego. W zatrzymaniu 29-latka uczestniczyli lubelscy antyterroryści.

Policjanci zatrzymują mężczyzne.

Do realizacji doszło w miniony poniedziałek w rejonie przejścia granicznego Gorzyczki na Śląsku. Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami z Samodzilenego Pododdziału Kontrterorystycznego Policji w Lublinie zatrzymali podróżującego mercedesem sprinterem mieszkańca Katowic. Z ustaleń naszych policjantów wynikało, że mężczyzna w samochodzie będzie przewoził znaczną ilość środków odurzających.

Narkotyki

Informacje „kryminalnych” potwierdziły się. W samochodzie, który wjechał do Polski z terenu Czech policjanci odnaleźli worki wypełnione suszem konopi indyjskich. Narkotyki przewożony były w paletach i ukryte między workami z karmą dla psów.  

Narkotyki

Łącznie zabezpieczono blisko 100 kilogramów marihuany. Wartość środków odurzających szacowana jest na kwotę prawie 4 milionów złotych. Policjanci zabezpieczyli także telefony komórkowe, karty SIM, pistolet gazowy oraz blisko 5 tysięcy złotych.

Zatrzymany mężczyzna

Zatrzymany został przekonwojowany do Lublina. W środę w Prokuraturze Okręgowej w Lublinie usłyszał zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Wobec 29-latka zastosowany został tymczasowy areszt.

zabezpieczone narkotyki w busie

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 22.3 MB)

Powrót na górę strony