Policjanci oddawali krew - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Policjanci oddawali krew

Data publikacji 14.05.2020

Dziś w Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa. Policjanci, pracownicy Policji oraz żołnierze WOT oddali to co najcenniejsze – swoją krew. Łącznie do punktu pobrań zgłosiło się ponad 60 osób, dzięki którym udało się zebrać blisko 30 litrów krwi. Również dzisiaj po raz drugi osocze oddał jeden z policjantów OPP w Lublinie st. post Kamil Truś.

Policjanci oddawali krew

Mundurowi podczas codziennej służby spotykają się z sytuacjami, w których życie ludzkie często bywa zagrożone. Niejednokrotnie pracują na miejscu wypadków drogowych, w których ranni. Liczy się wtedy każda minuta, by uratować ich życie. Często potrzebna jest krew. Policjanci mając tego świadomość cyklicznie uczestniczą w akcjach honorowego krwiodawstwa.

Policjanci oddawali krew

Tak było też i dzisiaj. Od godziny 8:00 w budynku Komendy Miejskiej Policji w Lublinie przy ul. Północnej 3 odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa. Organizatorem akcji była Komenda Miejska Policji w Lublinie, Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów KMP w Lublinie oraz RCKIK w Lublinie.

Policjanci oddawali krew

W dzisiejszą akcję zaangażowali się policjanci,  w tym  ścisłe kierownictwo lubelskiego garnizonu : mł. insp. Jerzy Czebreszuk  I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie oraz nadkom. Sławomir Włada Komendant Miejski Policji w  Lublinie. Krew oddawali policjanci i pracownicy KMP  oraz podległych komisariatów a także  żołnierze WOT , którzy w czasie pandemii każdego dnia wspomagają nas podczas służby.   Łącznie do punktu pobrań zgłosiło się ponad 60 osób, dzięki którym udało się zebrać blisko 30 litrów krwi.

Policjanci oddawali krew

Również dzisiaj po raz drugi osocze oddał policjant OPP w Lublinie  st post Kamil Truś. Jest to jeden z funkcjonariuszy, który został wyleczony z COVID-19. Osocze zawierające odpowiednie przeciwciała wykorzystywane jest w nowatorskiej metodzie leczenia koronawirusa.

Zobacz więcej zdjęć policjanci oddali krew.

KG

Ładowanie odtwarzacza...