Policjanci oddawali krew - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Policjanci oddawali krew

Data publikacji 14.05.2020

Dziś w Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa. Policjanci, pracownicy Policji oraz żołnierze oddali to co najcenniejsze – swoją krew. Łącznie do punktu pobrań zgłosiło się ponad 60 osób, dzięki którym udało się zebrać blisko 30 litrów krwi. Również dzisiaj po raz drugi osocze oddał jeden z policjantów Oddziału Prewencji Policji w Lublinie starszy posterunkowy Kamil Truś.

Policjanci oddawali krew

Mundurowi podczas codziennej służby spotykają się z sytuacjami, w których życie ludzkie często bywa zagrożone. Niejednokrotnie pracują na miejscu wypadków drogowych, w których ranni. Liczy się wtedy każda minuta, by uratować ich życie. Często potrzebna jest krew. Policjanci mając tego świadomość cyklicznie uczestniczą w akcjach honorowego krwiodawstwa.

Policjanci oddawali krew

Tak było też i dzisiaj. Od godziny 8:00 w budynku Komendy Miejskiej Policji w Lublinie przy ulicy Północnej 3 odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa. Organizatorem akcji była Komenda Miejska Policji w Lublinie, Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów Komendy Miejskiej Policji w Lublinie oraz Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.

Policjanci oddawali krew

W dzisiejszą akcję zaangażowali się policjanci, w tym ścisłe kierownictwo lubelskiego garnizonu: młodszy inspektor Jerzy Czebreszuk I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie oraz nadkomisarz Sławomir Włada Komendant Miejski Policji w  Lublinie. Krew oddawali policjanci i pracownicy Komendy Miejskiej Policji oraz podległych komisariatów, a także żołnierze Wojsk Obrony Terytorilanej, którzy w czasie pandemii każdego dnia wspomagają nas podczas służby. Łącznie do punktu pobrań zgłosiło się ponad 60 osób, dzięki którym udało się zebrać blisko 30 litrów krwi.

Policjanci oddawali krew

Również dzisiaj po raz drugi osocze oddał policjant Oddziału Prewencji Policji w Lublinie starszy posterunkowy Kamil Truś. Jest to jeden z funkcjonariuszy, który został wyleczony z COVID-19. Osocze zawierające odpowiednie przeciwciała wykorzystywane jest w nowatorskiej metodzie leczenia koronawirusa.

Zobacz więcej zdjęć policjanci oddali krew

  • Policjanci oddawali krew
  • Policjanci oddawali krew
  • żołnierze WOT podczas zbiórki

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 27.68 MB)