Policjant z CBŚP w czasie wolnym od służby zatrzymał złodzieja - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Policjant z CBŚP w czasie wolnym od służby zatrzymał złodzieja

Data publikacji 04.05.2020

Czujnością wykazał się będący w czasie wolnym od służby policjant CBŚP Zarządu w Lublinie, który zatrzymał sklepowego złodzieja. Funkcjonariusz zatrzymał 25-latka zaraz po tym jak ten minął linię kas i nie zapłacił za towar. Skradzione czekolady i pasty do zębów wróciły do sklepu, a 25-latek przekazany został w ręce umundurowanych policjantów.

Do zdarzenia doszło podczas minionego majowego weekendu w jednym ze sklepów spożywczych w m. Szerokie. Sprawca załadował do reklamówki artykuły spożywcze i chemii domowej, m.in. 32 pasty do zębów i 17 czekolad i z towarem przeszedł przez linie kas. Miał jednak pecha, bo w tym samym czasie na zakupach przebywał będący po służbie policjant z CBŚP Zarządu w Lublinie, który zauważył jego poczynania. Funkcjonariusz zatrzymał złodzieja, po czym powiadomił o całym zdarzeniu kierownika sklepu. Na miejsce przyjechali policjanci z Komisariatu Policji w Bełżycach, którzy dalej zajęli się „nieuczciwym klientem”. Straty sklepu zostały oszacowane na kwotę blisko 600 zł, towar w całości wrócił na sklepowe półki.

Sprawcą okazał się 25-letni mieszkaniec Lublina, który w przeszłości był już karany m.in. za rozbój, kradzież oraz jazdę w stanie nietrzeźwości.

Teraz 25-latek odpowie przed sądem za przestępstwo kradzieży. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

K.K.