Trwa majowy weekend, policjanci apelują o ostrożność na drodze - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Trwa majowy weekend, policjanci apelują o ostrożność na drodze

Data publikacji 02.05.2020

W ciągu dwóch minionych dni na drogach Lubelszczyzny doszło do 6 wypadków, w których 6 osób odniosło obrażenia, a jedna zmarła. Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj w miejscowości Wólka Cycowska w powiecie łęczyńskim.

Od czwartku na drogach naszego województwa doszło do 6 wypadków, w których 6 osób odniosło obrażenia a jedna zmarła. Zatrzymaliśmy 23 nietrzeźwych kierujących, odnotowanych zostało ponad 70 kolizji.

Do najpoważniejszego wypadku doszło wczoraj około godz. 19:30 w miejscowości Wólka Cycowska w powiecie łęczyńskim. Kierujący samochodem m-ki Fiat Seicento mężczyzna, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem. Samochód zjechał na lewe pobocze i uderzył w słup energetyczny.  Wezwana na miejsce załoga karetki pogotowia prowadziła akcję reanimacyjną kierowcy, niestety nie udało się go uratować.  Ofiara to 61 letni mieszkaniec powiatu.

Przestrzegamy wszystkich kierowców przed zbytnim pośpiechem na drodze. Apelujemy o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, także pieszym, że bezpieczeństwo na drogach w dużej mierze zależy od nas samych – od decyzji, które podejmujemy na drodze.

Podczas prowadzonych działań policjanci nadzorują główne ciągi komunikacyjne, zwracają uwagę na przestrzeganie przez kierujących przepisów ruchu drogowego, poruszanie się z dozwoloną prędkością, używanie telefonów komórkowych podczas jazdy, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz przewożenia dzieci w fotelikach bezpieczeństwa. Mundurowi sprawdzają stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów.

Siadając za kierownicą samochodu zadbajmy o to, by podróż była przyjemnością. Nie należy wyruszać w drogę, gdy jest się zmęczonym. Taki stan osłabia refleks, zmniejsza zdolność koncentracji, a w skrajnych przypadkach może doprowadzić do zaśnięcia za kierownicą.

Bardzo niebezpiecznym zjawiskiem jest „nieświadoma nietrzeźwość kierującego”. Najczęściej występuje następnego dnia po spożyciu alkoholu. Wstając rano można czuć się dobrze i być przekonanym o swojej trzeźwości.

Przypominamy i apelujemy o przestrzeganie wciąż obowiązujących ograniczeń.

 

R.L.R.