Aktualności

Okradli teren byłego lotniska, usłyszeli już zarzuty

Data publikacji 22.04.2020

Za szereg kradzieży odpowiedzą dwaj mieszkańcy Janowa Podlaskiego w wieku 19-20 lat. Mężczyźni podejrzani są o kradzież elementów metalowych i żeliwnych z terenu byłego lotniska w Białej Podlaskiej. Łupem sprawców padły również elektronarzędzia. Wartość strat oszacowana została łącznie na kwotę ponad 15 tysięcy zlotych. Dodatkowo 19-latek poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej przy współpracy z funkcjonariuszami Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Lublinie, zatrzymali dwóch mieszkańców Janowa Podlaskiego w wieku 19-20 lat. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że mężczyźni podejrzewani są o kradzież elementów żeliwnych i metalowych z terenu kompleksu wojskowego w Białej Podlaskiej. Łupem sprawców padły między innymi pokrywy stanowisk rozruchowych samolotów, skrzynki sterujące latarniami na pasie startowym czy elementy ogrodzenia. Łączna wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 13 tysięcy złotych. Funkcjonariusze ustalili, że do kradzieży  dochodziło od połowy marca do 20 kwietnia bieżącego roku. Skradzione mienie sprzedawane było na skupach złomu na terenie powiatu bialskiego i łosickiego. Policjanci odzyskali większość skradzionego mienia.

W trakcie prowadzonych czynności w miejscu zamieszkania mężczyzn policjanci zabezpieczyli elektronarzędzia oraz ustalili, że pochodzą one z kradzieży w jednym z bialskich sklepów. Policjanci zabezpieczyli między innymi wkrętarkę, wiertarko-wkrętarkę, szlifierkę kątową a także piłę akumulatorową. Tu wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 2 tysiące złotych.

Wczoraj mężczyźni usłyszeli zarzuty. Odpowiadać będą za szereg kradzieży na terenie byłego lotniska, jak też kradzież elektronarzędzi. W rozmowie z policjantami swoje postępowanie tłumaczyli trudną sytuacją materialną. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

19-latek prosto z „policyjnego aresztu” trafił do zakładu karnego, gdyż był poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności.

 

  • zabezpieczone mienie
  • odzyskane mienie
  • odzyskane przedmioty
  • zatrzymany 20-latek
Powrót na górę strony