Aktualności

Policyjne drony w akcji

Data publikacji 28.03.2020

Policjanci podczas weekendu oprócz sprzętu nagłaśniającego w radiowozach, do akcji związanej z uświadamianiem mieszkańców naszego województwa wykorzystują drony, między innymi w Biłgoraju i Lublinie. Kolejny raz apelujemy o pozostanie w domach i ograniczenie do minimum wyjść na zewnątrz. Ograniczenie kontaktów i unikanie skupisk ludzkich to jedna z podstawowych zasad w walce z epidemią.

W związku z pandemią koronawirusa do 11 kwietnia włącznie w naszym kraju nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Obowiązek pozostania w domu nie będzie dotyczył jednak dojazdu do pracy czy załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb takich jak zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad bliskimi.

Policja przypomina, by nie narażać siebie i swojej rodziny na niebezpieczeństwo zarażenia koronawirusem, Pamiętajmy zatem, aby wychodzenie z domu ograniczyć do niezbędnego minimum pamiętając o limicie przemieszczających się osób (maksymalnie dwie osoby, z wyłączeniem rodzin).     

Podczas weekendu na  Lubelszczyźnie mundurowi do patrolowania ulic miast i mniejszych miejscowości wykorzystują nagłośnienie w radiowozach i przypominają, by w trosce o zdrowie swoje i innych pozostać w domu.

Oprócz sprzętu nagłaśniającego, do akcji związanej z uświadamianiem mieszkańców funkcjonariusze wykorzystują także drony, między innymi w Biłgoraju i Lublinie. Dzięki nim policjanci sprawdzają miejsca rekreacyjne i kontrolują czy mieszkańcy stosują się do obowiązujących zaleceń.

  • policyjny dron
  • policyjny dron
  • policyjny dron

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 45.78 MB)

Powrót na górę strony