Aktualności

Na Lubelszczyźnie policjanci dbają o bezpieczeństwo w rejonie wschodniej granicy

Data publikacji 18.03.2020

Na Lubelszczyźnie policjanci wspomagają funkcjonariuszy Straży Granicznej w pilnowaniu porządku w rejonie przejść na wschodniej granicy naszego kraju. Podejmowane tam działania mają związek z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby COVID-19. Pamiętajmy, że wszystkie działania związane są z troską o bezpieczeństwo i zdrowie nas wszystkich! Apelujemy o cierpliwość i wyrozumiałość oraz przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń i realizowanie poleceń wydawanych przez służby.

Na przejściu granicznym w Dorohusku, o bezpieczeństwo dbają policjanci z Komisariatu Policji w Dorohusku, Komendy Miejskiej Policji w Chełmie wspólnie z funkcjonariuszami Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Codziennie patrolują drogę prowadzącą do granicy. Niejednokrotnie podejmują interwencje związane z udzieleniem pomocy osobom oczekującym w kolejce na wjazd do Ukrainy.

W związku z ograniczeniem ruchu granicznego, czasami dochodzi tam do nerwowych sytuacji. Policjanci podejmują interwencje pomagając osobom oczekującym w kolejce. Pilnują, aby nie doszło do naruszenia obowiązującego prawa. Mundurowi pomagają głównie przy kierowaniu ruchem, dbają o bezpieczeństwo na drodze wszystkich uczestników i czuwają nad sprawnym przemieszczeniem się pojazdów.

Podobne zadania wykonują policjanci z Komisariatu Policji w Terespolu i Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej w rejonie polsko-białoruskiego  przejścia granicznego w Terespolu. Pomimo ograniczeń wprowadzonych na granicach Polski  w związku z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się koronawirusa, na terenie powiatu bialskiego funkcjonują trzy przejścia graniczne z Republiką Białorusi. Są to przejścia w Terespolu (drogowe oraz kolejowe) oraz Kukurykach (towarowe). Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w trakcie pełnionej służby utrzymują drożność drogi krajowej numer 2 oraz wjazdy na posesję mieszkańców przygranicznych miejscowości, usuwają powstałe zatory, apelują też do  oczekujących w kolejce kierowców pojazdów ciężarowych, by nie opuszczali kabin bez elementów odblaskowych.

Pamiętajmy, że wszystkie działania związane są z troską o bezpieczeństwo i zdrowie nas wszystkich! Dlatego apelujemy o cierpliwość, wyrozumiałość oraz przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń i realizowanie poleceń wydawanych przez służby.

  • policjantka w rejonie granicy
  • wspólny patrol na prześciu granicznym
  • policjanci KMP w Chełmie przy granicy
  • policjant przy przejściu drogowym
  • patrol policji na przejściu drogowym
  • policjanci podczas patrolu
  • wspólny patrol w rejonie granicy
  • patrol na przejściu granicznym
  • patrol na przejściu granicznym
Powrót na górę strony