Aktualności

Zatrzymany za przemoc w rodzinie i nielegalną broń

Data publikacji 29.02.2020

Policjanci zatrzymali 64-letniego mieszkańca gminy Annopol podejrzanego o znęcanie się nad rodziną. Z ustaleń policjantów wynika, że bez powodu wszczynał awantury domowe, w trakcie których wyganiał z domu najbliższych oraz groził pobiciem i pozbawieniem życia. W miejscu zamieszkania zatrzymanego policjanci odnaleźli broń. Wniosek o zastosowanie 3 miesięcznego aresztu tymczasowego już trafił do prokuratora.

    Policjanci z komisariatu w prowadzący postępowanie w sprawie przemocy w rodzinie zatrzymali 64 letniego mieszkańca gminy Annopol. Ustalili, że stosował przemoc fizyczną oraz psychiczną wobec swojej rodziny. Rodzina była objęta procedurą „Niebieska Karta”. Z ustaleń wynika, że bez powodu wszczynał awantury domowe, w trakcie których wyzywał najbliższych słowami wulgarnymi, wyganiał z domu oraz groził pobiciem i pozbawieniem życia. 64-latek nadużywał alkoholu.  

Sprawca usłyszał 5 zarzutów, dotyczą one psychicznego i fizycznego znęcania nad rodziną oraz posiadania odnalezionej podczas czynności w miejscu zamieszkania mężczyzny samodziałowej broni. Policjanci już wystąpili z wnioskiem o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania 64-latka na okres 3 miesięcy.

Za znęcanie się nad rodziną grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności, w osobnym postępowaniu będzie odpowiadał za nielegalne posiadanie broni, za które również grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

 

Powrót na górę strony