O bezpieczeństwie w sieci - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

O bezpieczeństwie w sieci

Data publikacji 14.02.2020

Policjant z zamojskiej komendy spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej w Lipsku. Rozmawiali o bezpiecznym korzystaniu z Internetu oraz zagrożeniach wynikających z nieodpowiedzialnego poruszania się w sieci.

    Profilaktyk z zamojskiej komendy uczestniczył wczoraj w zorganizowanej przez Szkołę Podstawową w Lipsku akcji pn. „Dzień Bezpiecznego Internetu – Działajmy razem”. Asp. Dariusz Kuropatnicki z uczniami rozmawiał na temat zagrożeń płynących z niewłaściwego korzystania z Internetu. Przypomniał o podstawowych zasadach, którymi należy się kierować, aby być bezpiecznym w sieci. Wyjaśnił, czym jest cyberprzemoc, kradzież danych oraz uczulał na niebezpieczne kontakty i szkodliwe treści. Wspomniał o tym, że korzystając z Internetu nie jesteśmy anonimowi. Szczególną uwagę zwrócił na obrażające i poniżające teksty pisane w sieci przez rówieśników, informując o konsekwencjach prawnych i społecznych takiego postępowania. Nawiązał również do zakupów dokonywanych za pośrednictwem Internetu informując jak postępować, aby zmniejszyć ryzyko oszustwa. 

    Uczniowie obejrzeli również filmy profilaktyczne na temat bezpieczeństwa w sieci. Rozstrzygnięto również zorganizowany przez szkołę konkurs plastyczny o tematyce zwianej z zagrożeniami płynącymi z niewłaściwego korzystania z Internetu. 

D.K-B.