Tłumaczył się wymianą licznika - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Tłumaczył się wymianą licznika

Data publikacji 14.02.2020

Opolscy policjanci ruchu drogowego podczas kontroli drogowej dokonali odczytu licznika BMW. Wskazanie urządzenia różniło się o blisko 25 tysięcy kilometrów w stosunku do wartości wykazanej w systemie Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Rozbieżności wskazań licznika kierujący autem tłumaczył wymianą licznika w pojeździe.

   Wczoraj rano w Osinach (gminy Chodel) opolscy funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej samochód BMW.  W czasie sprawdzania stanu licznika pojazdu policjanci stwierdzili, że jego stan w znaczący sposób odbiega od tego, który znajdował się w systemie Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Właściciel pojazdu, mieszkaniec gminy Opole Lubelskie tłumacząc różnicę o blisko 25 tysięcy kilometrów mniejszą na liczniku oświadczył, że niedawno wymienił licznik.
   Sprawę zajmie się prokurator. Za przestępstwo dotyczące zmiany wskazania drogomierza lub ingerencję w prawidłowość jego pomiaru, sprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dotyczy to wykonawcy i zleceniodawcy. Dodatkowo, mandat do 3000 złotych dostaniemy gdy wymienimy licznik i nie zgłosimy tego w stacji kontroli pojazdów.