Z narkotykami i na zakazie - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Z narkotykami i na zakazie

Data publikacji 13.02.2020

Za posiadanie środków psychotropowych odpowie 19-latek z gminy Janów Podlaski. W jego samochodzie policjanci ujawnili mefedron, który wystarczyłby do sporządzenia ponad 80 porcji tego narkotyku. Dodatkowo młodzieniec kierował pojazdem pomimo aktywnego zakazu. Wczoraj 19-latek usłyszał zarzuty. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

    Do zdarzenia doszło w miniony wtorek na ulicy Łomaskiej w  Białej Podlaskiej. Policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego w rejonie lotniska, zatrzymali do kontroli  drogowej samochód osobowy marki Fiat. Za kierownicą auta siedział 19-letni mieszkaniec gminy Janów Podlaski. Razem z kierowcą samochodem podróżowało troje pasażerów. W trakcie kontroli kierowca zachowywał się nerwowo, co wzbudziło podejrzenia mundurowych. W portfelu młodzieńca ujawnili woreczek strunowy a w nim krystaliczny proszek.

    Podczas wykonywanych czynności funkcjonariusze zdecydowali się użyć psa służbowego. Czworonóg jednoznacznie wskazał miejsca, gdzie jeszcze może znajdować się zabroniona substancja. Policjanci ujawnili tam kolejne porcje zapakowane w woreczki. Po przeprowadzeniu wstępnego badania policjanci potwierdzili, że jest to mefedron. Ujawniona ilość wystarczyłaby do sporządzenia ponad 80 porcji tego narkotyku. Środki zostały zabezpieczone, natomiast nastolatek trafił do policyjnego aresztu.

   W trakcie wykonywanych z 19-latkiem czynności policjanci ustalili również, że chłopak ma już na swoim koncie aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Wczoraj młodzieniec usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.