Aktualności

Jechał ponad 130 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym. Stracił prawo jazdy

Data publikacji 11.02.2020

Utratą prawa jazdy na trzy miesiące oraz wysokim mandatem zakończyła się jazda 23-latka w m. Rudno. W terenie zabudowanym pędził on swoim BMW przekraczając dozwoloną prędkość o ponad 80 km/h. Miejsce, w którym doszło do zdarzenia jest naniesione przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako teren, gdzie kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w miejscowości Rudno, w gminie Milanów. Policjanci z parczewskiej „drogówki” zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki BMW. Powodem zatrzymania było przekroczenie prędkości. Okazało się, że 23–letni kierujący lekceważąco podszedł do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Pomiar na urządzeniu do mierzenia prędkości wskazał 131 kilometrów na godzinę w miejscu gdzie obowiązuję 50 kilometrów na godzinę. Miejsce, w którym doszło do zdarzenia, mieszkańcy miejscowości wskazali na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako teren, gdzie kierowcy nie stosują się do ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym.

Mieszkaniec gminy Wisznice stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Został też ukarany wysokim mandatem karnym, a na jego konto trafiło 10 punktów.

Powrót na górę strony