Aktualności

Krasnystaw: Policjanci włączyli się w zbiórkę krwi w ramach akcji „spoKREWnieni służbą”

Data publikacji 01.03.2018

Policjanci z Krasnegostawu honorowo oddali krew w ramach ogólnopolskiej akcji „spoKREWnieni służbą”. Przedsięwzięcie związane jest z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych, którzy przelewali krew w obronie niepodległości Polski. To II edycja akcji, podczas której funkcjonariusze służb podległych MSWiA oraz Wojsko Polskie oddają krew chorym i ofiarom wypadków.

Dziś w Urzędzie Gminy w Krasnymstawie odbyła się zbiórka krwi pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwa Obrony Narodowej. W rozpoczynającej się dzisiaj akcji udział wzięli także mundurowi z Krasnegostawu. Mundurowi z krasnostawskiej komendy honorowo oddali krew w tym szczytnym celu, który upamiętnia pamięć po Żołnierzach Wyklętych.

Trzeba podkreślić, że większość policjantów regularnie oddaje krew ratując ludzkie życie. Zbiórki odbywają się cyklicznie m.in. przed Komendą Wojewódzką Policji w Lublinie oraz siedzibami komend miejskich i powiatowych, bądź w Regionalnych Stacjach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

 

P.W.