Zespół Radiokomunikacji
KIERUJĄCY ZESPOŁEM RADIOKOMUNIKACJI
starszy specjalista Marcin Bakalarz
telefon 47 811-54-14
Zadania Zespołu Radiokomunikacji
Zadaniem Zespołu Radiokomunikacji jest przygotowanie do eksploatacji, uruchomienie oraz utrzymanie w ciągłej sprawności technicznej i eksploatacyjnej wszystkich urządzeń łączności radiowej eksploatowanych w jednostkach organizacyjnych garnizonu lubelskiego, a w szczególności:
- Krajowej Sieci Wywoławczej i Alarmowania;
- Wojewódzkich Sieci Retransmisyjnych;
- Stanowisk Kierowania wszystkich szczebli;
- Wojewódzkiego Stanowiska Kierowania;
- Powiatowych Sieci Retransmisyjnych
W celu realizacji powyższego zadania Zespół Radiokomunikacji wykonuje na bieżąco:
-
programowanie radiotelefonów w celu dostosowania ich parametrów do specyficznych wymagań poszczególnych użytkowników,
-
montaże oraz demontaże radiotelefonów w pomieszczeniach oraz pojazdach służbowych,
-
okresowe przeglądy profilaktyczne w celu sprawdzenia podstawowych parametrów radiotelefonów oraz ewentualnej ich korekcji do wartości określonych przez producenta,
-
naprawy awaryjne radiotelefonów uszkodzonych w trakcie ich codziennej eksploatacji,
-
pomiary okresowe fiderów antenowych radiotelefonów stacyjnych oraz uziemień ochronnych i roboczych.
Ponadto do zadań Zespołu Radiokomunikacji należy również:
-
podejmowanie działań mających na celu usuwanie zakłóceń występujących w pracach wojewódzkich, powiatowych oraz lokalnych sieciach radiowych, od sprawdzenia instalacji antenowych i parametrów urządzeń nadawczych poprzez współpracę z Urzędem Komunikacji Elektronicznej (dotyczy lokalizacji występujących zakłóceń) aż do zmiany kanału pracy włącznie.
-
sprawowanie nadzoru technicznego nad realizacją przez firmy zewnętrzne inwestycji lub remontów obejmujących urządzenia i instalacje łączności radiowej od konsultacji na etapie projektowania aż po odbiór końcowy wykonanych robót.
-
współpraca ze służbami technicznymi jednostek podległych Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie w zakresie utrzymania właściwego poziomu stanu technicznego sprzętu oraz planowania kierunków rozwoju systemów łączności radiowej zgodnie z potrzebami. Doradztwo i udzielanie wsparcia technicznego oraz organizowanie szkoleń zawodowych dla asystentów do spraw łączności podległych jednostek w zakresie budowy, obsługi, programowania i konserwacji eksploatowanego sprzętu.
-
współpraca z Sekcją Ewidencji, Rozliczeń i Zaopatrzenia Wydziału Łączności i Informatyki w zakresie przygotowania dokumentacji technicznej (SWIZ) do zamówień publicznych oraz uczestniczenie w pracach komisji przetargowych.
Uwagi w zakresie funkcjonowania systemów łączności radiowej należy zgłaszać na numer 47 811-44-66 w godz 730-1530 lub na numer Dyżurnego Wojewódzkiego Węzła Łączności czynny całą dobę: 47-811-44-96