KWP: Msza Św. za poległych funkcjonariuszy - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

KWP: Msza Św. za poległych funkcjonariuszy

Data publikacji 08.11.2019

Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Robert Szewc, z-cy Komendanta Wojewódzkiego, kadra kierownicza lubelskiego garnizonu, policjanci, pracownicy cywilni oraz policyjni emeryci wzięli udział we Mszy Świętej, która została odprawiona dziś w Kościele pw. Św. Mikołaja w Lublinie. Intencją dzisiejszego nabożeństwa była modlitwa za zmarłych i poległych w służbie funkcjonariuszy oraz pracowników cywilnych.

wnętrze kościoła, w tle widać kapelana Policji odprawiającego mszę św.

Mszę Świętą celebrował dziś o godz. 15:00 kapelan Policji ks. Bogdan Zagórski. Zgromadzeni wierni podczas nabożeństwa modlili się w intencji zmarłych i poległych funkcjonariuszy, a także  pracowników cywilnych.

kadra kierownicza KWP w Lublinie

W nabożeństwie uczestniczyli: Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Robert Szewc, z-cy Komendanta Wojewódzkiego, komendanci miejscy i powiatowi, kadra kierownicza Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, przedstawiciele związków zawodowych, pracownicy cywilni i emeryci policyjni oraz rodziny zmarłych funkcjonariuszy. 

poczty sztandarowe

Celebrans i zgromadzeni wierni pomodlili się w intencji poległych funkcjonariuszy, którzy odeszli na wieczny spoczynek, podziękowali za ich oddaną służbę. Oprawę liturgii uświetniły poczty sztandarowe KWP w Lublinie, związków zawodowych, emerytów i rencistów, Związku Sybiraków i Rodziny Katyńskiej.

uczestnicy mszy św., w tle widać wyświetlaną prezentację na której znajduję się zdjęcie policjantki, która zginęła na służbie

Dzięki przygotowanej na tę okoliczność prezentacji przywołana i uczczona została pamięć tych funkcjonariuszy, którzy w ostatnich latach polegli na służbie w lubelskim garnizonie.

K.K.

  • wprowadzenie pocztu sztandarowego KWP w Lublinie
  • widok z góry pocztów sztandarowych i kadry kierowniczej KWP w Lublinie
  • kadra kierownicza KWP w Lublinie
  • uczestnicy mszy. św., w tle widać wyświetlaną prezentację ze zdjęciem policjanta, który zginął na służbie
  • wyprowadzenie pocztu sztandarowego KWP w Lublinie
  • wyświetlana prezentacja na której, widać napis Cześć ich pamięci.