Radzyń Podl: Podróż z promilami zakończona dachowaniem - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Radzyń Podl: Podróż z promilami zakończona dachowaniem

Data publikacji 10.09.2019

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie 21-latek, który w wczoraj w miejscowości Jurki gm. Kąkolewnica stracił panowanie nad samochodem marki Ford C-Max i doprowadził do dachowania pojazdu. Mężczyzna w organizmie miał niemal 2,5 promila alkoholu. Teraz za swe czyny odpowie przed sądem. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

       Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 13:00 w miejscowości Jurki gm. Kąkolewnica. Kierujący samochodem osobowym marki Ford Focus C-Max 21-letni mieszkaniec gm. Kąkolewnica, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze, a następnie  auto dachowało w polu uprawnym. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznał kierujący pojazdu, które przewiezione zostały do szpitala.

   Po przeprowadzeniu badania stanu trzeźwości przez policjantów okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy – w organizmie miał niemal 2,5 promila alkoholu. Policjantom tłumaczył, że w dniu zdarzenia nic nie pił, jedynie dzień wcześniej na dożynkach spożywał dużą ilość alkoholu. Teraz 21-latek odpowie przed Sądem za kierowanie samochodem będąc w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

P. M.