Chełm: Tymczasowy areszt dla rodziców za znęcanie się nad dziećmi - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Chełm: Tymczasowy areszt dla rodziców za znęcanie się nad dziećmi

Data publikacji 13.05.2019

Trzymiesięczny tymczasowy areszt orzekł sąd wobec rodziców, którzy znęcali się nad dziećmi w wieku 2 i 9 lat. Policjanci zatrzymali nietrzeźwe małżeństwo w związku ze zgłoszoną interwencją. Dzieci przekazane zostały pod opiekę personelu placówki opiekuńczo-wychowawczej i krewnych. Kobieta odpowie też za naruszenie nietykalności cielesnej policjantów i kierowane wobec nich groźby.

W miniony piątek dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące sprawowania opieki nad dzieckiem przez nietrzeźwych rodziców. O fakcie tym poinformowała osoba postronna, która widziała nietrzeźwego ojca prowadzącego wózek z dzieckiem. Jak się okazało w mieszkaniu w centrum Chełma przebywała 33-letnia kobieta wraz z niespełna dwuletnią córką. Na ciele dziecka widoczne były obrażenia, świadczące o tym, że mogły powstać w wyniku bicia. Badanie stanu trzeźwości matki wykazało, że miała w organizmie 2,5 promila alkoholu. Na miejsce skierowano karetkę pogotowia. Dziecko nie wymagało hospitalizacji i po badaniu przekazane zostało pod opiekę personelu placówki opiekuńczo wychowawczej.

W związku z tą sprawą policjanci zatrzymali 33-latkę oraz jej 38-letniego męża. Mężczyzna również był nietrzeźwy, miał w organizmie 2 promile alkoholu. Małżeństwo sprawowało jeszcze opiekę nad 9-letnią córką, której w czasie interwencji nie było w domu. Policjanci ustalili, że dziewczynki od blisko dwóch lat były ofiarami przemocy domowej. Były zaniedbywane i bite.

Małżeństwo usłyszało zarzuty znęcania się na dziećmi i narażenia ich na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Kobieta odpowie też za naruszenie podczas interwencji nietykalności cielesnej policjantów oraz kierowane wobec nich groźby. Wczoraj sąd orzekł wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

E.C.