KWP: Święta na drodze - apelujemy o ostrożną jazdę - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

KWP: Święta na drodze - apelujemy o ostrożną jazdę

Data publikacji 20.04.2019

Okres świąt Wielkanocnych to czas, który spędzamy z najbliższą rodziną. Wiele osób pokona samochodami niekiedy duże odległości, żeby do niej dojechać. Dlatego każdy z nas, siadając za kierownicę, powinien pamiętać o bezpieczeństwie swoim i osób, które przewozi. Apelujemy o spokojną i rozsądną jazdę – aby te święta były dla nas radosnym czasem i nie skończyły się tragedią.

Wielu z nas ruszy w podróż do swojej rodziny, aby święta Wielkanocne spędzićz najbliższymi. Pamiętajmy o swoim bezpieczeństwie, żeby przy stole wielkanocnym nikogo nie zabrakło.

Apelujemy o spokojną i rozsądną jazdę. Oto kilka prostych rad, które pomogą nam bezpiecznie dojechać do celu:

  • Przed wyjazdem w dłuższą podróż każdy kierowca powinien sprawdzić stan techniczny swojego auta oraz światła.
  • Kierowca przed jazdą powinien być wypoczęty i trzeźwy. Wsiadanie za kierownicę po alkoholu jest skrajnie nieodpowiedzialne. Nawet niewielka ilość alkoholu we krwi obniża koncentrację i czas reakcji.
  • Każda osoba w samochodzie musi mieć zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci muszą być przewożone w specjalnych fotelikach. Pasy zostały wymyślone aby ratować życie, dlatego nie należy lekceważyć obowiązku jeżdżenia w nich.
  • Dla policjantów  ruchu drogowego Wielkanoc  to czas intensywnej pracy. Funkcjonariusze będą obecni na trasach całego województwa, przy drogach wyjazdowych i wjazdowych do miast – będą sprawdzać prędkość, z jaką poruszają się kierowcy, stan ich trzeźwości oraz stan techniczny samochodów. Po drogach będą jeździć radiowozy oznakowane, jak i te nieoznakowane wyposażone
    w wideorejestratory.
  • Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu z dnia 31 lipca 2017 r. w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych pojazdów na drogach, obowiązywać będzie zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyjątkiem autobusów oraz niektórych innych pojazdów ze względu na rodzaj wykonywanego przewozu, w dniach:

20-22 kwietnia 2019 roku:

- w piątek w godz. 18.00-22.00,

- w sobotę w godz. 8.00-22.00,

- w niedzielę w godz.8.00-22.00.

Apelujemy jeszcze raz do kierowców o rozwagę i ostrożność za kierownicą. Święta to czas szczególny, spędzany w gronie rodziny – dlatego zróbmy wszystko, aby minęły one w spokojnej atmosferze nie tylko przy stole, ale także na drodze.