Aktualności

KWP: Policjanci z drogówki szkolą się pod okiem wykładowców z CSP w Legionowie

Data publikacji 20.03.2019

„Praktyczne aspekty prowadzenia oględzin miejsca wypadku drogowego” to nazwa szkolenia, w którym udział bierze blisko 40 policjantów ruchu drogowego z lubelskiego garnizonu policji. Zajęcia mają głównie charakter praktyczny i odbywają się na terenie obiektów szkoleniowych KWP w Lublinie pod okiem wykładowców z Zakładu Szkoleń Specjalnych Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Podczas symulacji wypadku drogowego funkcjonariusze szkolą się m.in. z zakresu zabezpieczenia śladów, zasad prowadzenia oględzin, sporządzania dokumentacji, czy rekonstrukcji wypadków komunikacyjnych.

Przedsięwzięcie szkoleniowe pod nazwą Praktyczne aspekty prowadzenia oględzin miejsca wypadku drogowego” organizowane jest przez  Sekcję ds. Doskonalenia Zawodowego Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Lublinie. Udział w nim bierze blisko 40 funkcjonariuszy  służby prewencyjnej, a w szczególności z komórek ruchu drogowego z komend miejskich i powiatowych  lubelskiego garnizonu Policji.

Na terenie obiektów szkoleniowych KWP w Lublinie policjanci doskonalą swoje umiejętności pod okiem wykładowców z Zakładu Szkoleń Specjalnych CSP w Legionowie podinsp. Dariusza Kulikowskiego i asp. Jarosława Michalskiego.  

                      

Podczas teoretycznych, a później praktycznych zajęć mających postać symulacji wypadku drogowego funkcjonariusze szkolą się z zakresu identyfikacji ujawnionych na miejscu zdarzenia śladów i ich zabezpieczania,  rekonstrukcji wypadków komunikacyjnych, zasad prowadzenia oględzin i  sporządzania dokumentacji w przypadku wypadków i ich rekonstrukcji z udziałem pieszych w porze dziennej i nocnej a także  oględzin miejsca zderzenia pojazdów osobowych z pojazdami jednośladowymi.

                          

Czterodniowe szkolenie kończy się w czwartek. Z pewnością udział w tym przedsięwzięciu pozwoli policjantom drogówki wykorzystać zdobytą wiedzę podczas prowadzenia czynności służbowych na miejscu wypadku drogowego a także podzielić się cennymi wskazówkami z kolegami w swoich jednostkach.

AK

Ładowanie odtwarzacza...