Aktualności

Łęczna: Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych – wizyta policjantów w szkole

Data publikacji 06.02.2019

W ramach działań profilaktycznych policjanci z Łęcznej odwiedzili dzieci i młodzież z kilku szkół i przedszkoli. W edukacji wzięło udział ponad 400 osób. Celem zwiększenia bezpieczeństwa najmłodszych, funkcjonariusze poruszyli tematy związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem podczas zbliżających się ferii zimowych. Ponadto łęczyńscy policjanci zachęcali do wzięcia udziału w konkursie fotograficzno-plastycznym pn. „Stok nie dla bałwanów”

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi policjanci z Łęcznej prowadzą szereg prelekcji na tematy związane z bezpieczeństwem podczas wypoczynku zimowego.  Funkcjonariusze spotkali się z się z dziećmi z przedszkola w Puchaczowie i Łańcuchowie oraz uczniami ze szkół w Zofiówce, Łańcuchowie i Łęcznej. W edukacji wzięło udział ponad 400 osób.

Podczas prelekcji funkcjonariusze  przypomnieli  zasady jakimi należy się kierować podczas zabaw zimowych np. rzucania kulkami śnieżnymi, jazdy na sankach, nartach czy łyżwach. Policjanci omówili zasady kontaktu z osobami obcymi oraz zasady bezpiecznego zachowania w domu i na drodze. W trakcie spotkań zostały przytoczone praktyczne przykłady i sytuacje z jakimi uczniowie mogą mieć do czynienia.

Ponadto celem propagowania właściwych postaw narciarzy i snowboardzistów słuchaczom został przytoczony „Dekalog Narciarza”. Ponadto łęczyńscy policjanci przekazali informacje i zachęcali uczniów do wzięcia udziału w konkursie fotograficzno-plastycznym pn. „Stok nie dla bałwanów”, prowadzonym w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej na rzecz bezpieczeństwa pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku.”

I.Z.