KWP: Bilans świąt na drogach - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

KWP: Bilans świąt na drogach

Data publikacji 27.12.2018

Święta Bożego Narodzenia już za nami. Podczas trzech świątecznych dni na drogach naszego województwa doszło do 5 wypadków, w których 7 osób zostało rannych, na szczęście nie było ofiar śmiertelnych. Policjanci odnotowali także 129 kolizji drogowych, a z dróg wyeliminowali 29 nietrzeźwych kierujących.

Dla policjantów okres świąt to czas intensywnej pracy, szczególnie w aspekcie zapewnienia bezpieczeństwa na  drogach. Mundurowi kontrolowali prędkość, stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów. Zwracali również uwagę na pieszych oraz przestrzeganie przepisów dotyczących noszenia elementów odblaskowych.

W ciągu trzech świątecznych dni na drogach naszego województwa doszło do 5 wypadków, w których obrażenia odniosło 7 osób, na szczęście nie było ofiar śmiertelnych. Policjanci odnotowali także 129 kolizji drogowych.

Podczas świątecznego okresu nie obyło się bez nietrzeźwych kierujących na drogach. Funkcjonariusze zatrzymali 29 kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu.

W ubiegłym roku, w tym samym okresie, w naszym województwie doszło do 8 wypadków, w których zginęło 2 osoby, a 11 zostało rannych. Zatrzymano 31 pijanych kierowców.

K.K.