Lublin: Dzielnicowi z prezentami u chorych dzieci - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Lublin: Dzielnicowi z prezentami u chorych dzieci

Data publikacji 05.12.2018

Dzielnicowi z III KP w Lublinie sprawili radość pacjentom Oddziału Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. W przeddzień „Mikołajek” funkcjonariusze odwiedzili dzieci z niespodziankami, które dla nich przygotowali.

   Za sprawą dzielnicowych z III KP w Lublinie na twarzach małych pacjentów Oddziału Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie w Lublinie zagościły szerokie uśmiechy. Policjanci odwiedzili dzisiaj dzieci i mieli dla nich wiele niespodzianek. Podopieczni oddziału mogli zapoznać się z pracą funkcjonariuszy i wysłuchać porad dotyczących ich bezpieczeństwa. Wiele radości sprawiła dzieciakom możliwość obejrzenia używanego przez funkcjonariuszy wyposażenia. Były również wspólne zabawy i pamiątkowe zdjęcia. Wszyscy przebywający na oddziale pacjenci otrzymali przygotowane przez policjantów paczki. Na widok maskotek, słodyczy, kosmetyków i innych upominków dziecięce buźki rozpromieniły się jeszcze bardziej.

   Zbliżające się święta to doskonały czas, by pamiętać o innych. Dzisiejsza  wizyta w szpitalu i towarzyszące jej niespodzianki to inicjatywa mł. asp. Jacka Banacha, sierż. szt. Szczepana Bresia, sierż. szt. Marka Grendy i asp. Grzegorza Czarneckiego - dzielnicowych z III KP w Lublinie. Policjanci chcieli w ten sposób umilić małym pacjentom rzeczywistość i odwrócić ich uwagę od choroby.