Świdnik: Aresztowany sprawca podpalenia samochodu - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Świdnik: Aresztowany sprawca podpalenia samochodu

Data publikacji 09.11.2018

27-letni mieszkaniec Świdnika odpowie przed sądem za podpalenie samochodu byłej partnerki na jednym ze świdnickich osiedli. Mężczyzna został wczoraj zatrzymany przez Policję i przesłuchany w charakterze podejrzanego. W dniu dzisiejszym sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

    1 listopada w godzinach wieczornych dyżurny świdnickiej Policji otrzymał zgłoszenie o płonącym aucie na jednej z ulic w centrum miasta. Po ugaszeniu auta przez strażaków okazało się, iż przyczyną pożaru zaparkowanego Opla było najprawdopodobniej celowe podpalenie. W dniu wczorajszym świdniccy kryminalni zatrzymali podejrzanego o dokonanie tego czynu 27-letniego mieszkańca Świdnika.

   Mężczyźnie przedstawiono zarzuty uszkodzenia mienia byłej partnerki oraz nękania i gróźb pod jej adresem. Dziś sąd zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za zniszczenie mienia oraz nękanie i groźby może mu grozić do 5 lat więzienia. 

P.L.