Aktualności

Zamość: Narkotykowe zarzuty dla mieszkańców gminy Miączyn i Łabunie

Data publikacji 14.09.2018

Łącznie prawie pół kilograma suszu marihuany i blisko 30 krzaków konopi indyjskich zabezpieczyli ostatnio zamojscy policjanci. Narkotyki i uprawy należały do młodych mieszkańców gminy Miączyn oraz Łabunie. Ze znalezionej marihuany można było przygotować ponad 2 tys. dilerskich działek narkotykowych.

Kryminalni z zamojskiej komendy wspólnie z policjantami z posterunku w Miączynie przeszukali wczoraj posesję 24-latka z gminy Miączyn. W domu  odnaleźli susz roślinny oraz akcesoria wykorzystywane do tworzenia gotowych narkotyków. Mundurowi sprawdzili również inne budynki znajdujące się na tej posesji. W jednym z nich znaleźli kilka reklamówek i pudełko, w których był susz konopi.

Pracujący nad sprawą policjanci na nieużytkach rolnych odnaleźli również należącą do 24-latka plantację, z której pochodziły zabezpieczone narkotyki. Rosło tam około 20 sztuk konopi o różnej wysokości, największe dochodziły nawet do 2,5 m. Nielegalna plantacja została zlikwidowana, a rosnące tam krzaki konopi indyjskich procesowo zabezpieczone.

Nielegalną plantację odnaleźli także policjanci w gminie Łabunie na łące porośniętej młodym drzewostanem wierzby.  Mundurowi zabezpieczyli tam 10 krzaków konopi o wysokości od 150 do 240 cm. Właścicielem uprawy był 20-latek z gminy Łabunie. Tuż przed zatrzymaniem młodzieniec odrzucił gałązki konopi, jednak później potwierdził, że rośliny należą do niego i wskazał mundurowym miejsce ich odrzucenia. Wilgotny susz roślinny został zbadany i zabezpieczony. 

Obaj mężczyźni podejrzani o naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii zostali doprowadzeni do komendy i zatrzymani w areszcie. 20-latkowi z gminy Łabunie dzisiaj zostały przedstawione zarzuty posiadania substancji odurzających i prowadzenia nielegalnej uprawy. Natomiast 24-latek z gminy Miączyn usłyszy je już wkrótce. 

DKB