Aktualności

Zamość: Zlikwidowane nielegalne plantacje, zabezpieczone narkotyki i zarzuty dla czterech nastolatków

Data publikacji 03.09.2018

Zarzuty posiadania środków odurzających usłyszeli w piątek czterej młodzi mieszkańcy gminy Szczebrzeszyn i Zwierzyniec. Ponadto trzech z nich prowadziło również nielegalną uprawę konopi innych niż włókniste. Policjanci w czasie pracy nad sprawą łącznie zabezpieczyli marihuanę w ilości blisko 40 porcji dilerskich, rośliny konopi innych niż włókniste oraz ponad 800 gram wilgotnego jeszcze suszu tej rośliny. Młodzieńcy usłyszeli już zarzuty, teraz o ich dalszym losie zdecyduje sąd, który za tego typu przestępstwa może orzec karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego zamojskiej komendy w czasie kontroli pojazdu marki Volkswagen, którym poruszali się trzej młodzi mężczyźni znaleźli przedmioty wykorzystywane do dystrybucji narkotyków. Ponadto jeden z nich próbował oddalić się z miejsca kontroli wyrzucając międzyczasie niewielki przedmiot. Mundurowi szybko udaremnili próbę ucieczki 18-latka z gminy Szczebrzeszyn, odnaleźli również odrzucony przez niego przedmiot, który okazał się woreczkiem z zawartością suszu roślinnego. Badanie wykazało, że jest to marihuana, z której można byłoby wykonać prawie 40 dilerskich porcji narkotyku.

Niewielkie ilości narkotyków posiadał również 17-latek z gminy Zwierzyniec, który poruszał się kontrolowanym volkswagenem. W toku dalszej pracy nad sprawą policjanci w miejscu zamieszkania 17-latka odnaleźli schowane nasionka konopi indyjskich innych niż włókniste, a na terenie nieużytków rolnych oddalonych kilkadziesiąt metrów od miejsca zamieszkania młodzieńca sadzonki nielegalnych roślin.   

Również trzeci z młodych mężczyzn, który kierował volkswagenem – 19-latek z gminy Szczebrzeszyn naruszył przepisu ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Na nieużytkach rolnych prowadził bowiem dwie niewielkie uprawy konopi innych niż włókniste. Jedną z nich prowadził wspólnie z 18-letnim kolegą z gminy Szczebrzeszyn. Ponadto podczas przeszukania użytkowanego przez 18-latka pustostanu mundurowi ujawnili również ponad 800 gram wilgotnego jeszcze suszu konopi. Policjanci zlikwidowali uprawy i zabezpieczyli nielegalne rośliny oraz susz.

Czterej młodzieńcy w piątek usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających. Ponadto trzech z nich odpowie również za nielegalną uprawę. O dalszym losie nastolatków zdecyduje sąd, który zgodnie z zobowiązującymi przepisami może orzec karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności.   

DK-B.