KWP: Awanse i wyróżnienia w lubelskim garnizonie Policji - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

KWP: Awanse i wyróżnienia w lubelskim garnizonie Policji

Data publikacji 31.07.2018

Odznaczenia, awanse na wyższe stopnie policyjne oraz nagrody zostały wręczone dziś funkcjonariuszom i pracownikom Policji. W uroczystej zbiórce uczestniczyła kadra kierownicza lubelskiego garnizonu. Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Robert Szewc oraz Wicewojewoda Lubelski Pan Robert Gmitruczuk gratulowali wyróżnień i awansów.

Lipiec, w którym obchodzimy Święto Policji jest dla nas szczególnym okresem. Wyjątkowy charakter miała także dzisiejsza uroczystość, podczas której policjanci i pracownicy Policji otrzymali odznaczenia i awanse na wyższe stopnie. Otrzymanie takich wyróżnień to dla każdego policjanta powód do dumy i osobistej satysfakcji. To docenienie profesjonalizmu i zaangażowania w codzienną służbę i pracę.

Dzisiejsza  zbiórka rozpoczęła się złożeniem meldunku Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Lublinie insp. Robertowi Szewcowi. W uroczystościach wzięli udział: Wicewojewoda Lubelski Pan Robert Gmitruczuk , kadra kierownicza garnizonu policji lubelskiej, kapelani policji oraz przedstawiciele związków zawodowych.

W całym garnizonie lubelskim postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków służbowych policjantom i pracownikom Policji przyznanych zostało w sumie 78 medali za „Długoletnią Służbę”.  Zaś zgodnie z decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji 3 osoby otrzymały medale „Za zasługi dla Policji”.

Dzisiejsza uroczystość była także okazją by wręczyć rozkazy personalne, Komendanta Głównego i Wojewódzkiego, minowanym na wyższe stopnie policyjne. W garnizonie lubelskim nominacje na wyższe stopnie otrzymało 1459 funkcjonariuszy. W korpusie oficerów starszych awansowało 23 policjantów, w korpusie oficerów młodszych 103 funkcjonariuszy. W korpusie aspirantów awanse przyznano 610 policjantom, w korpusie podoficerów –628, zaś szeregowych – 95.

Dzisiaj awanse i odznaczenia odebrało 69 funkcjonariuszy i pracowników Policji.

Słowa podziękowania za trud i profesjonalizm podczas codziennej służby złożył wszystkim funkcjonariuszom Wicewojewoda Lubelski Pan Robert Gmitruczuk.  

Dziękuję, za wasze zaangażowania i sumienność.. To dzięki wam garnizon lubelskiej Policji jest jednym z najbezpieczniejszych województw w kraju.  – mówił insp. Robert Szewc. Gratuluję serdecznie wszystkim odznaczony i awansowanym. Słowa podziękowania za profesjonalizm insp. Szewc skierował także do swoich zastępców oraz kadry kierowniczej garnizonu Policji Lubelskiej.

Rano, przed głównymi uroczystościami Komendant Wojewódzki Insp. Robert Szewc w asyście Zastępców Komendanta Wojewódzkie Panów Insp. Radka Bąchóra, insp.  Mariusza Siegiedy i asp. szt.  Artura Garbacza przewodniczącego zarządu NSZZ Policjantów woj. lubelskiego złożyli wiązankę pod pomnikiem poświęconym pomordowanym policjantom II Rzeczypospolitej.

Zobacz więcej zdjęć z uroczystości.

R.L.R