Lublin: Pijana matka „opiekowała się” 5-latką - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Lublin: Pijana matka „opiekowała się” 5-latką

Data publikacji 12.07.2018

Za narażenie 5-letniego dziecka na utratę życia lub zdrowia odpowie 47-letnia matka. Kobieta wczoraj mając w organizmie blisko 3 promile chodziła z dziewczynką po ulicy Chrobrego w Lublinie. Dziecko było zaniedbane i wygłodzone. Zostało przekazane rodzinie zastępczej, natomiast kobieta została zatrzymana do wytrzeźwienia. Gdy wytrzeźwieje usłyszy zarzuty.

Wczoraj około godz. 16:40 podczas patrolu policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie na ul. Chrobrego zauważyli kobietę, która spożywała alkohol. Okazała się nią 47-latka. W trakcie legitymowania do kobiety podbiegła jej 5-letnia córka. Dziewczynka była brudna i głodna. Od matki czuć było silną woń alkoholu, miała bełkotliwą mowę i problemy z utrzymaniem równowagi. Kobieta wraz z dzieckiem została przewieziona na IV Komisariat Policji w Lublinie, gdzie zbadano ją na zawartość alkoholu Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie alkomatem wykazało w jej organizmie blisko 3 promile alkoholu. 47-latka w takim stanie "opiekowała" się dzieckiem. Dziewczynka została przebadana przez wezwaną na miejsce załogę karetki pogotowia. Lekarz stwierdził, że dziewczynka jest zdrowa, ale zaniedbana i wygłodzona.

5-latka została przekazana rodzinie zastępczej. Natomiast nieodpowiedzialna matka została zatrzymana do wytrzeźwienia. Po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchana i usłyszy zarzuty narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia, za co grozić może jej do 5 lat więzienia.

K.K.