Zamość: Miały zostawić paczkę, ukradły pieniądze - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Zamość: Miały zostawić paczkę, ukradły pieniądze

Data publikacji 11.07.2018

Policjanci wyjaśniają okoliczności kradzieży, do której doszło wczoraj w Zwierzyńcu. Z relacji 77-letniego mężczyzny wynika, że dwie kobiety weszły do jego mieszkania pod pretekstem pozostawienia paczki, którą miały dostarczyć sąsiadowi. Po wyjściu nieznajomych, gospodarze zorientowali się, że z domu zniknęły ich oszczędności. Apelujemy o ostrożność i czujność w kontaktach z nieznajomymi, którzy pod różnym pretekstem chcą wejść do naszych domów.

Wczoraj do Posterunku Policji w Zwierzyńcu przyszedł 77-letni mężczyzna i poinformował, że został okradziony. Zrelacjonował, że do mieszkania przyszły dwie młode kobiety i poprosiły o pomoc w dostarczeniu paczki dla sąsiada. Mężczyzna nie chciał się zgodzić, jednak kobiety nalegały i pokazując zawartość paczki, weszły do środka.

W czasie wizyty były bardzo głośne, co rozpraszało uwagę domowników. Mężczyzna nie zgodził się na przyjęcie paczki, więc kobiety wyszły z domu. 77-latek przez okno mieszkania obserwował  jak te oddalają się i pewnej chwili dołącza do nich trzecia kobieta. Kilka minut po nietypowej wizycie gospodarz zauważył, że z mieszkania zginęły pieniądze w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych. O zdarzeniu postanowił powiadomić policję.

Mundurowi ustalili, że tego samego dnia kobiety o podobnym rysopisie w taki sam sposób próbowały wejść do innych mieszkań. Z uwagi jednak na zdecydowaną postawę właścicieli – ich zamiary nie powiodły się. Policjanci ustalają szczegóły i okoliczności zdarzenia oraz poszukują osób, które dokonały kradzieży.


Apelujemy o ostrożność w kontaktach z osobami nieznajomymi. Pamiętajmy, że oszuści i złodzieje wymyślają różne preteksty, aby wejść do mieszkania. Czasami jest to potrzeba  sprawdzenia instalacji, czasem prośba o pomoc lub oferta sprzedaży produktu bądź usługi. Ich historie są bardzo wiarygodne, a oni sami wzbudzają zaufanie. Działają szybko, tworząc zamieszanie i hałas – wówczas łatwej jest bowiem uśpić czujność mieszkańców. Pamiętajmy! Jeśli nie mamy pewności, czy nieznajoma osoba mówi prawdę - sprawdźmy jej wiarygodność, a rozmowę prowadzimy na klatce schodowej bloku. Czujność oraz ograniczone zaufanie mogą uchronić nas przed utratą naszego dorobku.        
 

D.K-B.