Lubartów: Zderzenie osobówki z pociągiem - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Lubartów: Zderzenie osobówki z pociągiem

Data publikacji 05.07.2018

O dużym szczęściu może mówić kierująca forda, która dzisiaj rano zderzyła się z pociągiem osobowym relacji Chełm-Warszawa Zachodnia. W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. Zarówno kierująca osobówką jak i maszynista pociągu byli trzeźwi. Za spowodowanie kolizji, 33-letnia kobieta, została ukarana przez policjantów mandatem karnym.

Dzisiaj po godz. 8:00 rano policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że w miejscowości Tarło, na niestrzeżonym przejeździe kolejowym, doszło do zderzenia pojazdu marki Ford z pociągiem osobowym.

Jak ustalili policjanci, przyczyną tego zdarzenia było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez kierującą fordem. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Zarówno kierująca osobówką jak i maszynista pociągu byli trzeźwi. 33-letnia mieszkanka gm. Ostrów Lubelski za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym została ukarana przez policjantów mandatem karnym.

Policjanci apelują o ostrożność i  przypominają o konieczności zachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych.

E.S.