Lublin: Festyn „Bezpieczna Szkoła – Bezpieczna Lubelszczyzna” - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Lublin: Festyn „Bezpieczna Szkoła – Bezpieczna Lubelszczyzna”

Data publikacji 14.06.2018

Dzisiaj przy Zamku Lubelskim odbywa się IV Wojewódzki Festyn „Bezpieczna Szkoła – Bezpieczna Lubelszczyzna”. Do udziału w festynie wspólnie z innymi służbami i instytucjami włączyła się również Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie. Policjanci przygotowali dla uczestników wiele atrakcji.

Dzisiaj przy Zamku Lubelskim  w godz. od 12:00 do 18:00 odbywa się IV Wojewódzki Festyn  „Bezpieczna Szkoła – Bezpieczna Lubelszczyzna”, który organizowany jest przez Urząd Wojewódzki w Lublinie wspólnie z Kuratorium Oświaty w Lublinie. W udział w festynie wspólnie z innymi służbami i instytucjami włączyła się Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie.

Na początek policyjni antyterroryści przygotowali dla uczestników pokaz zatrzymania niebezpiecznych przestępców. Policjanci Wydziału Prewencji KWP i KMP w Lublinie przygotowali stoisko na którym promowali bezpieczne zachowania podczas zbliżających się wakacji. Każdy, kto odwiedził nasze stoisko otrzymał odblask oraz materiały edukacyjne m.in. kolorowanki promujące bezpieczne zachowania. Policjanci zaprezentowali również swoje radiowozy, począwszy od zwykłego radiowozu patrolowego, poprzez specjalistyczne pojazdy, po pojazd armatki wodnej typu tajfun. Na festynie nie zabrakło również sierżanta Poli - maskotki KMP w Lublinie, z którm najmłodsi bardzo chętnie robili sobie pamiątkowe zdjęcia.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie przygotowali miasteczko ruchu drogowego, gdzie każdy mógł spróbować swoich sił podczas jazdy na rowerze. Omawiali również zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz chętnie odpowiadali na pytania wszystkich uczestników festynu, prezentowali sprzęt policyjny, uczniowie mogli wsiąść do radiowozu i obejrzeć z bliska jego wyposażenie, co cieszyło się dużym zainteresowaniem. Przeprowadzono slalom w alkogoglach. Natomiast pirotechnicy z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji KWP w Lublinie zaprezentowali sprzęt specjalistyczny.

Festyn obfitował w wiele innych atrakcji przygotowanych przez inne służby i instytucje województwa lubelskiego.

K.K.