Aktualności

Puławy: Kolejny nietrzeźwy kierowca wyeliminowany dzięki reakcji świadka

Data publikacji 11.06.2018

Po raz kolejny dzięki obywatelskiej postawie zatrzymany został nietrzeźwy kierowca. 53-letni mieszkaniec gminy Gniewoszów przyjechał do Góry Puławskiej mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Na szczęście jadący za nim kierowca okazał się czujny i uniemożliwił mu dalszą jazdę. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

53-latka z gminy Gniewoszów jadącego samochodem marki Renault zauważył w Górze Puławskiej kierowca, który jechał za nim. Jak często bywa w takich przypadkach, uwagę zgłaszającego zwrócił charakterystyczny styl jazdy kierowcy renault, który jechał wężykiem, zajeżdżał mu drogę, hamował. W pewnym momencie zjechał na parking pod sklepem w Górze Puławskiej. Wówczas jadący za nim kierowca, swoim samochodem zablokował mu wyjazd z parkingu uniemożliwiając dalszą jazdę, po czym powiadomił Policję.

Badanie alkomatem wykazało, że kierowca renault, 53-latek ma ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a za swój czyn odpowie przed Sądem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.  

E.R.K.