Aktualności

Lubartów: Odpowie za dystrybucję środków odurzających i dopalaczy. Policja przestrzega przed zażywaniem niebezpiecznych substancji.

Data publikacji 09.06.2018

10 lat pozbawienia wolności grozić może 20-latkowi, który we czwartek został zatrzymany przez lubartowskich kryminalnych. Mężczyzna zajmował się dystrybucją środków odurzających i substancji psychotropowych w tym tzw. dopalaczy.

We czwartek lubartowscy kryminalni na terenie jednej z miejscowości w gminie Ostrówek zatrzymali 20-letniego mężczyznę. Z posiadanych informacji wynikało, że może on zajmować się procederem dystrybucji substancji psychotropowych, odurzających oraz tzw. dopalaczy. Funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli w miejscu zamieszkania młodego mężczyzny susz konopi indyjskich oraz substancję psychotropową niewiadomego pochodzenia.  Dzisiaj zatrzymany 20-latek został doprowadzony do Prokuratury. Mężczyźnie za dystrybucje środków odurzających, substancji psychotropowych w tym tzw. dopalaczy oraz przemyt transgraniczny grozić może do 10 lat pozbawienia wolności.

Dopalacze to śmiertelne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzkiego. Powodują one w szybki i nieodwracalny sposób zmiany w organizmie człowieka, dlatego reagujmy, jeśli wiemy, że ktoś po nie sięga. Jeżeli mamy wiedzę nt. osób oferujących do sprzedaży dopalacze przede wszystkim poinformujmy o tym Policję – uchronimy w ten sposób innych przed poważnym niebezpieczeństwem, dzięki czemu możemy uratować komuś życie. Producenci dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem a nie zdrowiem kupujących. Zażywanie dopalaczy i innych środków jest groźne z uwagi na to, iż w ich składzie często znajdują się substancje niewiadomego pochodzenia. Może to powodować szereg różnych reakcji organizmu ze śmiercią włącznie.   Sprzedaż dopalaczy odbywa się najczęściej za pośrednictwem internetu i funkcjonujących tam sklepów.  Policjanci prowadząć postępowania blokują takie strony, by kolejne osoby nie były narażane na utartę życia bądź ciężki uszczerbek na zdrowiu.

Przestrzegamy wszystkich przed zażywaniem tych niebezpiecznych substancji.

 

E.S.

Ładowanie odtwarzacza...