Aktualności

KWP: asp. sztab. Krzysztof Chawryło z KMP w Lublinie najlepszym policjantem ruchu drogowego 2018 na Lubelszczyźnie

Data publikacji 08.06.2018

Kolejny już raz najlepszym policjantem ruchu drogowego województwa lubelskiego został asp. sztab. Krzysztof Chawryło z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. W zawodach uczestniczyło 25 funkcjonariuszy drogówki lubelskiego garnizonu, zmierzyli się w sześciu konkurencjach sprawdzających ich wiedzę i praktyczne umiejętności. Zwycięzca eliminacji wojewódzkich będzie reprezentował nasz garnizon w finale ogólnopolskim, który odbędzie się już we wrześniu w Krakowie.

W tym roku to już XXXI edycja konkursu. Jego głównym celem jest podniesienie wiedzy i praktycznych umiejętności funkcjonariuszy pełniących służbę na drogach, sprawniejsza obsługa zdarzeń drogowych, a tym samym poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Do wojewódzkich eliminacji przystąpiło 25 funkcjonariuszy reprezentujących komendy miejskie i powiatowe naszego garnizonu.

Konkurs składał się z sześciu konkurencji. Pierwszego dnia policjanci przystąpili do rozwiązywania testów sprawdzających ich poziom wiedzy z zakresu prawa o ruchu drogowym, karnego i wykroczeń. Następnie prezentowali swoje umiejętności strzeleckie. Z kolei na jednym z lubelskich skrzyżowań komisja sprawdzała ich umiejętności ręcznej regulacji ruchem.

Dzisiaj, w drugi dzień zawodów, policjanci musieli wykazać się sprawnością podczas trzech konkurencji: jazdy motocyklem i samochodem po wyznaczonym torze oraz umiejętnością udzielania pierwszej pomocy.

Dzisiaj po południu poznaliśmy wyniki konkursu. Lista laureatów odczytana została podczas uroczystego zakończenia, w której uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Mariusz Siegieda. W spotkaniu udział wzięli także  Marcin Jakubczyk reprezentujący Wojewodę Lubelskiego,  Anna Augustyniak sekretarz Województwa Lubelskiego, Jacek Zalewski  Prezes Fundacji Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Waldemar Czerniaka  Prezesa Zarządu Okręgowego  Polskiego Związku Motorowego w Lublinie, Dariusz Woźniak Prezes Zarządu Polskiego Związku  Motorowego Okręgowego Zespołu Działalności Gospodarczej , Dyrektorzy  Wojewódzkich  Ośrodków Ruchu Drogowego w Lublinie,  Białej Podlaskiej,  Chełmie i Zamęściu,  przedstawiciel Totalizatora Sportowego w Lublinie,   Dyrektor Muzeum Zamoyskich w  Kozłówce  ,  Przewodniczący  wojewódzkiego NSZZ  Policjantów   oraz naczelnicy RD  z komend miejskich i powiatowych .

Zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu, a tym samym tytuł policjanta Ruchu Drogowego 2018, otrzymał asp. sztab. Krzysztof Chawryło z KMP w Lublinie uzyskując najwyższą liczbę punktów w klasyfikacji. Policjant zdobył także największą liczbę punktów w konkurencji jazda sprawnościowa motocyklem oraz pierwsza pomoc przedmedyczna.

Drugie miejsce zajął st. sierż. Paweł Baran z KPP w Radzyniu Podlaskim, natomiast trzecie miejsce wywalczył sierż. Kamil Jasiak z KPP w Puławach.

Tor przeszkód samochodem najlepiej pokonał sierż. Piotr Konopko z KPP w Hrubieszowie, a w konkurencji kierowanie ruchem na skrzyżowaniu zwycięzcą okazał się funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Lublinie mł. asp. Piotr Ziętek.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy, nagrody i puchary Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie. Wręczył je Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Mariusz Siegieda oraz zaproszeni goście - fundatorzy nagród.

Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy. Laureat I miejsca weźmie udział w finale ogólnopolskim konkursu, który odbędzie się we wrześniu w Krakowie.

Zobacz więcej zdjęć z eliminacji konkursu Policjant Ruchu Drogowego roku 2018

R.L.R.

Ładowanie odtwarzacza...