Aktualności

KWP: Drużyna z lubelskiego garnizonu na II miejscu Ogólnopolskich Zawodów Policyjnych Patroli Rowerowych

Data publikacji 30.04.2018

II miejsce wywalczyli policjanci reprezentujący lubelski garnizon Policji w Ogólnopolskich Zawodach Policyjnych Patroli Rowerowych. Zawody odbyły się w Łomży, a o tytuł najlepszego „policyjnego patrolu rowerowego” rywalizowało 17 dwuosobowych drużyn reprezentujących wszystkie garnizony w kraju. Naszą drużynę reprezentowali st. sierż. Aleksander Adamowicz oraz sierż. Michał Tyburek. To oni okazali się bezkonkurencyjni w rowerowej sztafety biathlonowej, jednak ostatecznie, po dwóch dniach sportowych zmagań zajęli II miejsce.

Ogólnopolskie Zawody Policyjnych Patroli Rowerowych, które rozegrały się w Łomży pod koniec minionego tygodnia zorganizowane zostały przez Komendę Wojewódzką Policji w Białymstoku przy współpracy z Biurem Prewencji Komendy Głównej Policji, Urzędem Miejskim w Łomży przy wsparciu organizacyjnym Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie i Grupy Ratowniczej „Nadzieja” z Łomży.

O tytuł najlepszego „policyjnego patrolu rowerowego” rywalizowało 17 dwuosobowych drużyn reprezentujących wszystkie garnizony w kraju.

W trakcie tych sportowych zmagań rozegrano łącznie cztery konkurencje. Obejmowały one test wiedzy zawodowej oraz  trzy konkurencje praktyczne: udzielanie pomocy przedmedycznej, wyścig patroli rowerowych i rowerową sztafetę biathlonową.

Podczas symulowanej sytuacji udzielania pomocy przedmedycznej policjanci z patroli rowerowych w ciągu 8 minut musieli  prawidłowo ocenić zdarzenie, właściwie wykonać czynności zabezpieczające, a także należycie ocenić funkcje życiowe oraz czas, w jakim zadania zostaną zrealizowane. 
Z kolei w wyścigu rowerowym drużyny miały do pokonania trasę 21 km uwzględniającą różnorodność podłoża terenu oraz zmienne warunki atmosferyczne. Natomiast  w rowerowej sztafecie biathlonowej zawodnicy mieli do pokonania rowerami pętlę crossową o długości około 600 metrów. Następnie policjanci wjeżdżali na wyznaczone stanowiska strzeleckie i oddali po 5 strzałów do tarczy biathlonowej.

Lubelski garnizon Policji reprezentowali policjanci z KMP w Lublinie – w składzie st. sierż. Aleksander Adamowicz oraz sierż. Michał Tyburek.
                                                          
Już po pierwszym dniu zmagań, nasza drużyna uplasowała się na II miejscu, tuż za KWP w Białymstoku. Drugiego i zarazem ostatniego dnia zawodów, patrol z Lublina okazał się najlepszy w  rowerowej sztafecie biathlonowej.

Po podsumowaniu wyników poszczególnych konkurencji okazało się, że najlepszymi policyjnymi patrolami rowerowymi w 2018 roku okazały się reprezentacje:

I miejsce - KWP w Białymstoku

II miejsce- KWP w Lublinie

III miejsce - KWP w Gorzowie Wielkopolskim

Uroczystego zamknięcia i dekoracji finalistów dokonali m.in. Sekretarz Stanu w MSWiA Jarosław Zieliński, Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Jan Lach, Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Daniel Kołnierowicz oraz Zastępca Prezydenta Miasta Łomża Agnieszka Muzyk.

Najlepszy policyjny patrol rowerowy uhonorowany został Pucharem Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego. Komendant Główny Policji ufundował najlepszym nagrody. Wszyscy laureaci wyróżnieni zostali także odznakami „Zwycięzcy turnieju wiedzy i sprawności zawodowej” oraz otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Wyróżnione zostały również patrole, które okazały się najlepsze w klasyfikacji w poszczególnych konkurencji. Nasza lubelska drużyna jako zwycięzcy rowerowej sztafety biathlonowej została uhonorowana statuetkami ufundowanymi przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku oraz upominkami przekazanymi przez Zastępcę Prezydenta Miasta Łomża oraz pamiątkowymi dyplomami.

Laureaci II miejsca: st. sierż. Aleksander Adamowicz – na co dzień pełni służbę w Wydziale Wywiadowczym KMP w Lublinie. W służbie od 7 lat, w wywiadowcach od lat czterech. Tyle samo jeździ w patrolu rowerowym. Jego kolega z patrolu - sierż. Michał Tyburek, również jest policjantem Wydziału Wywiadowczego KMP w Lublinie. Ma pięć lat służby. W lubelskim garnizonie służy od marca b.r. Wcześniej pracował w jednostce Policji w Sokołowie Podlaskim.

Naszym kolegom serdecznie gratulujemy!
 

AK/
KWP w Białymstoku

  • foto: KWP w Białymstoku
  • foto: KWP w Białymstoku
  • foto: KWP w Białymstoku
  • foto: KWP w Białymstoku
  • foto: KWP w Białymstoku
  • foto: KWP w Białymstoku