Zamość: Potrąciła pieszą na przejściu - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Zamość: Potrąciła pieszą na przejściu

Data publikacji 13.04.2018

24-latka przechodząc przez oznakowane przejście dla pieszych została potrącona przez kierująca pojazdem marki Ford. Załoga karetki pogotowia przewiozła pieszą do szpitala na dalsze badania. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego 60-letniej kierującej fordem policjanci zatrzymali uprawnienia. Apelujemy o ostrożność na drodze!

Wczoraj tuż przed godz. 20:00 w Zamościu na ulicy Lipskiej na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło do potrącenia kobiety. Jak wstępnie ustalili policjanci kierująca pojazdem marki Ford, 60-letnia mieszkanka gminy Zamość nie udzieliła pierwszeństwa idącej przez przejście kobiecie. Uderzona przez samochód 24-letnia piesza z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Na szczęście po badaniach okazało się, że doznała jedynie ogólnych potłuczeń.

Policjanci zbadali trzeźwość uczestniczek zdarzenia – obie kobiety były trzeźwe. Kierująca forde rażąco naruszyła przepisy ruchu drogowego, wobec tego policjanci zatrzymali jej uprawnienia do kierowania pojazdami.    

Pamiętajmy, że kierowca pojazdu zbliżając się do przejścia dla pieszych ma obowiązek zachować szczególną ostrożność i udzielić pierwszeństwa znajdującym się na przejściu pieszym. Ostrożna jazda, skupiona uwaga, rozsądek oraz stosowanie się do przepisów ruchu drogowego uchronią nas przed zdarzeniami drogowymi, których skutki mogą być tragiczne.     

D.K-B.