Łęczna: Nastolatek porażony prądem - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Łęczna: Nastolatek porażony prądem

Data publikacji 13.03.2018

Do groźnego zdarzenia doszło wczoraj w Łęcznej. 15-letni chłopak został porażony prądem. Na klatce schodowej, gdzie prowadzony był remont m. in. instalacji elektrycznej młodzieniec chciał skorzystać z dzwonka do drzwi. Wówczas poraził go prąd. Policjanci zbadają czy prace remontowe były prowadzone zgodnie z przepisami.

Wczoraj w Łęcznej 15-latek został porażony prądem. Cała sytuacja miała miejsce po godzinie 16:00, na klatce schodowej w jednym z bloków mieszkalnych. Prowadzony jest tam remont klatek schodowych obejmujący m. in. wymianę instalacji elektrycznej. W związku z tym - ze ścian wystają przewody elektryczne. Nastolatek wracając do domu chciał wcisnąć przycisk dzwonka do drzwi. Przycisk ten był wymontowany ze ściany i wisiał na przewodach. W momencie złapania za dzwonek młodego chłopaka poraził prąd. Według relacji świadków trwało to kilka sekund.

Na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe, które przewiozło poszkodowanego do szpitala. Chłopak pozostał na obserwacji. Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. Teraz w dochodzeniu wyjaśnią czy remont klatki schodowej prowadzony był zgodnie z przepisami, w sposób niezagrażający życiu i zdrowiu lokatorów.

Zgodnie z kodeksem karnym, kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

M.G.